Споделена история от Образование

Бъдещо училище и професия
Здравейте!
Аз съм 7-ми клас и ми предстои да избера бъдещето си училище, мисля да е профилирана гимназия в паралелка по химия и биология. Какво мислите за избора ми? Преди време исках да уча психология за висше, но някак си загубих интерес сега искам за мед сестра, но майка ми иска за психолог, тя каза че над сестрите има доктори и не знам какво искаше да каже, че са маловажни ли, е не е така всъщност те най-много допринасят за лечението на пациентите. Е като сайта е анонимен мисля са споделя истинската причина аз всъщност съм от дом, надявам се да няма негативни коментари, научих че моята, , майка" е учила за мед сестра и се зачудих, може би го има в кръвта ми харесва ми много да пазя хигиена и за мен тя е много важна и затова се спрях на тази професия. Пък и п-ятя е била много натоварваща и т. н., че пазара е бил препълнен... Но не знам какво да избера казах ви и причината за едната професия. Моля ви помогнете ми. Кажете коя е по-добра професия според вас и шансове за реализация, но не в България мисля да работя в чужбина като изцяло.
Благодаря Ви предварително!!!

Коментари

1.   Мед сестра е хубава професия. В Западна Европа има недостиг на мед сестри и веднага ще си намериш работа. Но важното е това, което учиш и работиш да ти е интересно и да ти харесва.

2.   Каквото и да избереш сега, малък е шанса след няколко години да си на същата вълна и да го учиш или работиш. По-добре избери гимназия и паралелка, които фокусират над предметите, които наистина ти харесват, защото мнението ти може да се промени и ще трябва 4 години да учиш предмети, които не ти харесват.
Аз смених 2 гимназии - първо бях с икономика, после ветеринарна медицина и накрая туризъм, а сега се занимавам с напълно различно нещо. По-добре не гледай реализацията и парите, а намери това, което наистина ти харесва. Много хора учат и работят нещо само, защото "било перспективно" или защото родителите им настоявали, и след няколко години се депресират и почват да обвиняват другите за собствените си грешки. Дори и сега някоя професия да е много търсена, докато можеш да я работиш ще минат около 10 години и от търсена ще стане напълно безперспективна.