Споделена история от Образование

Проблем с английският
Здравейте, октомври 2016 година започнах да ходя на уроци по английски език език ниво В2 с мисълта, че ще се справя колкото и да е трудно. Уча в група с други деца и може би от там идва и моят проблем. Когато госпожата ме посочи да направя някое изречение аз се запъвам и не мога да го направя защото се притеснявам ужасно много до толкова , че не мога да определя „подлог” или „сказуемо” в изречението при положение, че знам отлично каква функция изпълняват в изречението. Другите деца са много по-добри от мен и заради това нещо се притеснявам двойно! Първият срок имах време да уча защото бях първа смяна, но сега когато съм втора нещата станаха още по-сложни и гадни. Прибирам се вкъщи в 6:30 вечерта смазана от училище с никакво желание да уча а само да си почина и така се насилвам да уча чак в 00:00 през нощта. Уча нещата не е като да не ги но просто английският език не ми върви не мога. Едновременно с това уча и за изпит по немски ниво А2 странното е че по немски нещата ги разбирам перфектно а по английски не разбирам почти нищо. Въпросът ми е да продължавам ли да ходя на тези уроци или да се откажа :/

Коментари

1.   Да, без английски си за никъде.

2.   Откажи се.

3.   Пха, то да е проблем само английският, ами и трябват уроци по български

4.   Учител съм по английски. Ти искаш да знаеш английския или да го говориш? Това са две съвсем различни неща. Колкото и книжки да четеш, те няма да ти отворят устата да проговориш. Предполагам, че не си и анти-социално дете, а просто твърде много се насилваш да го учиш тоз пуст английски. Най-вероятно и хората около теб също те натискат с изречения, като това на Но1.
Застани пред огледалото и почни да повтаряш фрази и изречения. Трябва да си чуеш гласа. Свали си някой филм без субтитри Повтаряй всяка реплика на глас. Запиши се с телефона си и после се слушай как говориш. Изчиствай си произношението сама. Наблегни особено много на думите, които учите в момента.
Когато в клас имате упражнение по диалози с някой от твоите съученици, опитай се да добавяш повече. Например трябва да питаш съученичка си: "Have you been to the supermarket recently? " Ти можеш да добавиш "What have you bought there? " Ако добавяш неща от себе си, дори и грешни да са учителя ще те поправи, но и ще те похвали. Това ще те стимулира.
Запомни! Да не те е срам! Колкото повече не говориш, толкова повече ще затъваш в тази черна дупка. И още нещо... Този който не е грешил нищо не може да свърши добре!

5.   Н 4, ти чaк и мен вдъхнови :) a съм женa нa сериознa възрaсг.
Чудеснa идея е товa дa зaписвa глaсa ( произношението ) си и ще я ползвaм и aз.