Споделена история от Образование

Как учите чужди езици ?
М29

Здравейте,

Моля за съвет от по - компетентните хора, как учите чужди езици. От известно време уча немски език и мога да кажа, че имам много голям напредък. Въпреки това искам да говоря езика абсолютно перфектно.Нямам частен учител уча сам. Начинът, по който уча е следният:

Реших няколко учебника с граматика от ниво B2 и C1, което ми костваше наистина много усилия. Всеки ден чета книги или новините от сайта Zeit.de. Освен това гледам Youtube видеа на немски блогъри и разбирам почти всичко, което казват.

Ако има някой, който е учил или учи филология или друга езикова специалност на някакъв чужд език, може ли да ми кажете как протича процесът ви на учене, това би ми било много от полза.

Коментари

1.   Здравей, има една програма rosseta stone. Това за мен е най-добрата програма за изучаване на език.. :)

2.   Гледай филми на немски, но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с български субтитри. Повечето хора правят грешката да гледат филми само с чуждо аудио, щото мислят, че така по-бързо ще научат езика, но истината е, че ако чуваш чуждата реч и възприемаш зрително българските субтитри запомнянето става чрез два компонента - слухов и зрителен и има доста по-голям ефект. Успех!

3.   От аврора

Имах предвид някой, който изучава интензивно чужд език. Какъв метод използва, нямам проблем с разбирането на езика, защото го уча от дълго време. Просто ми е интересно някой, който учи висше образование на някакъв чужд език, по - какъв начин протича процеса му на учене.