Споделена история от Образование

Прием без сертификат
Здравейте, предстои ми кандидатстване за висше образование. Много бих искал да следвам икономика в чужбина, но проблема е че нямам сертификат за език, а не разполагам с необходимото време за да се подготвя и да го взема. Може би някои от вас биха ми предложили да изпусна година и да се подготвям, но това за мен не е опция. Опитвам се да намеря университет, с прием без въпросните сертификати, но без успех.
Бих бил много благодарен ако някой от Вас, който четете това, ми помогнете да намеря подходящия за мен университет. За мен това е много важна стъпка от живота ми и може би бъдещето ми зависи от това

Коментари

1.   Ако знаеше езика, нямаше да има нужда да се подготвяш или просто ти не се изразяваш добре, и не съм разбрал. Как ще учиш нещо на език, който не разбираш достатъчно добре или пък, ако разбираш не можеш да произведеш наученото граматически правилно?! А икономиката не е лесна на български, камо ли на чужд

2.   Здравей, аз уча в чужбина и за моя университет сертификат не е нужен. Тоест препоръчителен е, но може да се държи изпит по английски в офиса на Интеграл(ако си чувал за организацията). Изпитът не мога да кажа какво представлява, защото аз си имах сертификат, но имам приятели, които са го държали и казват, че изобщо не е труден! Университета е University of Sunderland, Великобритания! Успех и дано се получат нещата!
P. S.
Ако имаш още въпроси ми пиши!

3.   Ако наистина знаеш езика на ниво, вземи си един учебник за съответния сертификат и действай. За TOEFL май имаше дати два пъти в месеца. 80 - 90 точки би трябвало да ти стигнат за всякаква бакалвърска програма, което е напълно постижим резултат, ако имаш необходимите знания по езика (както твърдиш) и две седмици за усилена подготовка за спецификата на изпита. Като под "усилена" имам предвид поне 4 часа дневно.