Споделена история от Образование

Език близък до английския
Искам да започна да уча втори език , но се колебая кой точно да е той....Определено ще ми е по-лесно , ако се приближава максимално до английския език като граматика. Чувала съм,че френския се приближава много,защото има сходни думи, за граматиката нямам представа. В училище като втори език съм учила немски, но така и не разбрах граматиката, отделно всяка дума трябва да се зубри във всичките й родове и числа и т.н. Определено немския изисква пълна отдаденост. Не съм сигурна, че ако започна да го уча отново -ще се справя, но наистина имам желание да започна изучаването на втори език.
Посъветвайте ме кой да е той.... с възможно най-опростена граматика.

Коментари

1.   Английският е смеска от множестов чужди езици. В него ще разпознаеш ще срещнеш от почти всеки един език на земята.
Смея да твърдя, че английската граматика е най-простата, която съм срещал. Общо взето, ако говориш западен език, ще ти е много лесно да започнеш да говориш английски. Нидерландския, е най-близък, следван от скандинавските езици. Сега, като говорим за близост, тези езици са близки до английския, както българският е близък до полския.
А ако горните езици не са ти интересни, остава любимият ти немски.

2.   Във френския има сходни думи, но граматиката определено е много по-сложна от немския. Щом искаш лесен език учи испански или италиански. Ще го научиш много бързо.

3.   Италиански

4.   Нека е испански. Не е много близък до испанския, ное един много разпространен език. Скоро може да стане по-модерен от английския. А и за да знаеш френски трябва да си живял във Франция, защото езика е труден и има акцент, който задължително трябва да знаеш иначе няма да ги разбираш, нито те теб и все едно не знаеш. Аи езика не е разпространен. Само във Франция и най-бедните африкански държави. Какъв е смисълът тогава? Научи някой разпространен език. Испански, португалски, руски.

5.   Хем ти се иска, хем ако може и да е лесно. Няма такъв език, дето е лесен за научаване. Няма и такъв, който да е толкова близък до английския - всеки език си има своите правила и своята граматика, няма пряк път.

6.   Гръцки

7.   Номер 4, смея да твърдя, че не съм съгласна. Вярно е, че съм пристрастна - живея във Франция. Но няма да лъжа, че френският не е лесен език - трябва наистина да искаш да го научиш и да си готов да му отделиш нужното време. И въобще не е вярно, че не се говори! Напротив, доста търсен език. И Канада е доста далеч от бедна африкансла държава. Да не говорим с колко други хора ще можеш да се разбираш... Аз благодарение на френски в момента имам връзка с алжирец, в Алжир френският е официален език. Далеч по-труден от испанския и италианския, но си заслужава. Красив език.

8.   Kитайският има много проста граматика. Не е шега, глаголите имат само една естествена форма и ако искаш да кажеш нещо в минало време, например "Аз изядох тази ябълка" казваш буквално "Аз ям ябълка преди". Съществителните също имат една основна форма и множественото число се разбира от контекста, така например "Аз изядох няколко ябълки" става "Аз ям много ябълка преди"... Но разбира се там ще имаш оплакване от сложността на писмеността и мелодичността на гласните..

Няма такъв език, ти искаш някакъв чудесен език, който сам да ти се налее в главицата :) Ами няма такива схеми. Затова хвани учи най-популярните езици и все пак да имаш някакъв интерес към научаването му.

9.   Испанския е с доста трудна граматика.
Но за мен лично английският е по-труден заради звученето/произношението - много думи звучат по един и същи начин, и въобще самото произношение - така и не се научих да разбирам английска реч.
Граматиката в началото се зубри, но ако разбираш какво се казва, ще научиш граматиката "по звучене" и няма да се замисляш.

10.   Езици близки до Английския са Немски, Шведски, Норвежди, Датски, Исландски, Нидерландски (но те са с прекалено трудна граматика), Френски.

Сегашния Английски е създаден през 11век по този начин Староанглийски(Германски език) Старофренски език(Романо-Келтски език)=Английски.

До 2
Ако човек не може да научи френски, няма да може да научи и италиански, френски, испански защото те са като български и македонски ( сходни езици с леко различна граматика и няколко различни думи).

11.   Десет - Граматиката на датския език е може би най-лесната граматика на света.

13.   От 10 към 11
Датския има по-лесна граматика от Немския,но по-трудна от тази на Английския

14.   Към 10: те са сходни, но граматиката във френския е много по-сложна и това е обществена тайна. Не знам защо пишеш глупости от рода, че ако не можеш да научиш френски, не можеш и италиански или испански... По-скоро ако не можеш да научиш испански или италиански, няма да можеш да научиш френски. Ставаше дума кой език е по-лесен и това със сигурност не е френския. Мъжът ми говори испански и френски и дума не може да става, че френския е като испанския. Испанския е много лесен език и се учи много бързо. Във френския пишеш 8 букви, четеш 4 от тях (например), да не говорим за граматиката и родовете. Не говоря на изуст ей така, защото не ми е приятен език, а защото говоря езика и знам колко усилия ми е коствало да го науча.
Номер2