Споделена история от Образование

Ще получа двойка зарави завистлив съученик
Здравейте! Днес госпожата искаше да събере тетрадките на всички, за да оцени какво сме правили през годината. Моята тетрадка беше безупречна и със сигурност щях да изкарам шестица, но тъкмо когато щях да я предам един от моите "не толкова отлични" съученици ми я изтръгна от ръцете и разкъса на парчета... Сега аз съм единствения, който не е предал и се притеснявам, че ако ми пише двойка ще си разваля успеха (цяла година само шестици). Опитах се да обясня на госпожата какво всъщност се случи, но тя сякаш не ме чу. Помогнете ми! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами обясни на директора и на родителите си. Направете така, че да изритате "не толкова отличния ученик" и ти да получи възможност да напишеш правилно домашните си.

2.   Брато, бил съм в твоето положение едно време - и аз бях добро кротичко момченце - отличник, ама ще ти кажа, че с времето трябва да почнеш да се отстояваш, иначе цял живот ще ти изтръгват разни неща от ръцете (метафорично и буквално). Не е нужно да ставаш побойник, нито лошо момче, но задължително трябва да си следваш интереса доколкото не противоречи на обществените норми.

В тази връзка, за разлика от номер 1 бих те посъветвал да не "изказваш на вашите" какво е станало, или дори и да кажеш, да е по-скоро като споделяне, а не като изпадане в позицията на мъченик.

3.   Ейй, съгласна съм с коментар номер 1, а ако не се получи така просто й представи разкъсаната тетрадка :))... изобщо да не ти дреме!

4.   Значи- взимаш всяко едно парченце от тетрадката, корица, или каквото там е останало и - право при учителката. Като те попита какво е това просто й кажи, че онзи ще й обясни. Учителката, най-малкото, ще ти влезе в положение и ще те разбере. Ако това момче почне нещо да се оправдава, че не е бил - отиваш с няколко приятеля за по-достоверно, там да потвърдят пред учителката, че е бил той и ще се оправят нещата. Ама със сигурност не оставяй някакъв недорасляк да ти се пречка на пътя. Айде успех!

5.   ОТ АВТОРА

Успях да се оправя, госпожата се скара на въпросният съученик, всичко е наред и ви благодаря за подкрепата!!!