Споделена история от Образование

Ще ми анулират ли матурата?
Здравейте. Точно преди половин час съм се върнала от матурите и не съм спряла да плача. Момиче, седми клас съм, и много се притеснявам.
По български, на втория модул, трябваше да пишем преразказ. Добре, написах го, написах и заглавието, но има проблем. Не написах, че е трансформиращ преразказ. На дъската имаше следното; Напишете трансформиращ преразказ от името на еди си кой и т. н. Всички са го написали, но аз не го направих. Едната ми квесторка каза, , няма проблем", другата, , не знам, твоя си отговорност". Какво да мисля? Та това е част от самата задача, все едно на задачите със свободни отговори от 1 модул да напиша условието. Какво да мисля? Не съм спряла да плача. Не искам да си помислям какво ще стане с мен, ако ми анулират работата. Буквално ще се самоубия, казвам ви. За мен всичко това е толкова важно, а ако се случи... Не знам. Моля ви, кажете ми дали има риск. Всичко друго съм написала, няма никакви знаци, нищо. А как ще доживея до трети юни за резултатите? Моля ви, наистина кажете ми, защото имам чувството, че ще умра.

Коментари

1.   След време ще видиш колко незначително е това за което сега толкова цивриш

3.   Няма да ти я анулират, спокойно. Заглавието на темата го имаш, текста също няма да има проблем. Аз на твоите години направих още по-голяма простотия от теб, от бързане си скъсах малко листа и аз се бях побъркала, че ще ми анулират матурата, защото ще го помислят за някакъв знак, но нямаше проблем. Бях се побъркала и майка ми отделно ми крещеше как може да направя такава глупост ама всичко мина. Твоето не е нищо и изобщо не трябва да го мислиш.

4.   Първо и аз бях на матурата. В стаята имаше ученик, който и той не беше напосал това. Квесторкоте казаха, че няма проблем. Но всичко зависи от тпзи, който ти проверява. Надявам се да е свестен, успех!

5.   Господи, успокой се.

Не мисля, че ще анулират. Нито си преписала, нито си оставила някакво символче /тези които са имали матури разбраха какво имам предвид/.

Няма да умреш, няма да се самоубиеш. А ако се окаже, че има някакъв проблем (но не мисля, че ще има) все ще има начин да оправите някак си нещата.

Отново казвам, успокой се. Ще видиш, когато излязат резултатите, че си се притеснила напразно.

7.   ГЛУПОСТИ, няма да ти анулират работата, само затова, че не си написала трансформиращ пред преразказ. Моля ти се, няма такова нещо. Бъди спокойна :) Успех миличка, и аз бях на матура, само, че съм зрелостник(12. клас). В дните след матурата, радост, усмивки, забавления. Извоюва нов старт в живота. А животът, който е пред теб, е толкова вълнуващ, усмихнат, с толкова нови възможности...!
Желая ти успех миличка! Едно голямо сърце за теб <3

8.   Абе момиче, успокой се, никой няма да ти анулира работата. Проверяват ги застарели старици и на никого не му пука, то и те са толкова компетентни. Не се притеснявай, това не е проблем. Има хора дето са ограждали на първи модул, дето са драскали и пак минават, ти за това се притесняваш. Спокойно.

9.   Ако е трябвало да пишете само трансформиращ преразказ ( тоест не сте имали право да избирате сами), няма да ти го анулират. Бъди спокойна

11.   Спокойно миналата година имах същия проблем, но никой нищо не направи или каза. Едва ли някой ще си хване за толкова дребно нещо;) а вече в 12 клас има значение дали ще го пишеш или няма, защото проверяващите трябва да знаят дали е есе или ИС. Както и да е.. няма нужда от сълзи (сама стигнах до тоя извод). И аз като теб ревах та се късах и накрая имах отлични оценки.. спокойно :)

12.   От авторката: Благодаря на всички, които писаха :)
В крайна сметка се допитах до една госпожа, която е била квесторка, и тя ми каза, че на нея са и казали изрично да не пишат условието, така че нямало да ми направят проблем.
Сега остава само да чакам и да се моля да съм се справила :)

13.   Споко, на никого не му пука дали си писала трансформиращ или не