Споделена история от Образование

Образование.
По надолу видях подобна история, но исках да споделя моята. Живея в село и не излизам и не общувам с останалите на моята възраст. Аз сега завършвам училище и искам много да продължа да уча, което за моите връстници не е приоритет. За тях е важно да седят по цял ден на центъра с телефоните и бирата и да разтягат идиотизми. Баща ми непрекъснато ми го натяква, че не искам да излизам, мислили ме за странен за това, че седя само вкъщи и уча. Цяла година само съм учил и не съм излизал, освен на училище, до града и обратно вкъщи. Отличник съм в класа, нямам много приятели в училище, общувам само с 3-4- ма души. Искам да се махна оттук, защото не издържам вече, хората тук са ми страшно антипатични. Баща ми непрекъснато ми казва: да изляза на центъра, при връстниците да изпия някоя бира, само вътре съм седял. Аз не бих отишъл там, просто не обичам такива прости компании, които мислят само как да се напият и да псуват. Предпочитам да си седя вкъщи на тишина и спокойствие. Сега приоритет ми е да вляза в желаната от мен специалност, да уча и да се развивам. Някой имал ли е подобни периоди от живота си? Правилният път ли съм избрал? Защото вече и аз се чувствам странно след всичките тези хора. Моля Ви за съвет. Благодаря!

Коментари

1.   М29
Милиони хора по целия свят, включително и аз, са интроверти, не си единствен.
Но внимавай, защото като отидеш в университета няма да имаш необходимите комуникативни умения и има опасност пак да останеш сам.
Не е толкова лошо да отидеш и да изпиеш една бира и да говориш простотии с другите, това няма да ти навреди.

2.   Да разбира се, учи, какво искаш да учиш?

3.   Абсолютно същият като теб съм.
На 18, забутан в село и се чувствам отвратително с хората, с които живея. Напълно разбирам за какво говориш.
Мечтата ми е да се махна от това село и да се преместя в София и да уча това, което искам.
Със връстниците ми няма какво да си кажа и за това не разговарям с никого. Чакам да завърша догодина(сега съм 11 клас) и веднага се махам от пумията, в която живея.

/ Peace

4.   1 - Най-много да се отвратиш от живота...

5.   Намери си някакви интереси-програмиране, спорт, танци, рисуване, музика-каквото ти харесва. И се сближи с хора със същите интереси. Говори си с тях за общия ви интерес.

6.   Номер 5-да точно това искам да направя, много харесвам биологията и ще продължа да уча това. До номер 1- принципно аз общувам, но с една много малка част хора. И успявам да се отпусна, когато съм сам с останалите, които са ми приятни хора, но когато покрай мен има и някой от село, който познавам не мога да се отпусна така и се спичам.