Споделена история от Образование

Изложих се на предварителния изпит в ПУ
Здравейте, момиче съм на 19 години. Тази година завърших. На матурите имам добри оценки - 5 по Български език и 6 по Английски език. Имам планове да продължа образованието си в Пловдивския университет. Искам да уча стопанско управление. Явих се на предварителни изпити в ПУ, в случай, че се, , изложа" на матурите. Изпитите ми в университета бяха също по Български и по Английски. Днес видях, че са излезли резултатите - имам 5 по Български и 3 по Английски. Не мога да повярвам, честно... Винаги съм била добра по Английски, но на изпита се падна много кофти тема - да пишем есе относно "Глобалното затопляне" и не успях да напиша почти нищо. Сега ми е много притеснено. Говорих с няколко човека и ми казаха, че при приемането вземат предвид по-високата оценка. В моя случай - на матурата по Английски имам 6, а на изпита 3, ще вземат предвид оценката ми от матурата. Бих искала да попитам някой от Вас, който е по-запознат - това така ли е? Не ме свърта откакто разбрах, че имам толкова ниска оценка, разочарована съм от себе си... Моля ви разяснете ми кое как е... Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ще ти вземат по-високата оценка от матурата. Успокой се :)

2.   Не се тревожи , там си. И аз съм останала с това впечатление, че ще вземат по високата оценка. А и не се разочаровай от себе си , не прави такава грешка, Ти си умна не го забравяй щом на матурите си се справила добре вс ще е ок. Но защо точно стопанско управление, икономическите специалности в последно време не са вървежни много, аз самата уча маркетинг вече 3 година но ако бях със сегашния си акъл бих се зачудила да запиша това. Приготви се за една суха материя, която ще малко скучна. Бих те посъветвала за ИТ сектора или медицината. спирам да ти насаждам мнението си :Д . Желая ти успех в ученето. <3 <3 <3

3.   Tрябва да провериш как се образува балът за конкретната специалност. Но по принцип наистина гледат по-високата оценка, не се притеснявай :)

4.   Проверих в сайта на ПУ и там пише, че Стопанско управление се влиза с изпит по БЕЛ, Математика, История или География. За Английски не пише. Май така си си отишла на изпит. Иначе изпита и матурата са с различен коефициент и ти си избираш как да влезеш.