Споделена история от Образование

Курс по счетоводство
Здравейте, може ли да ми препоръчате курс за счетоводител в София? Да се признава в Германия и България (след като завърша тук мисля да ходя в Германия да поработя някоя година и да се върна).
Уча за програмист (есента съм 3-та година), но не ми харесва, въпреки това ще го завърша.
Как гледат работодателите като нямаш висше по икономика или финанси, а имаш курс за счетоводител?
Немските работодатели признават ли наще курсове?
Ако имате други предложения за курсове може ли да препоръчате нещо друго да завърша (освен немски) и да отида в Германия да го работя, а не да бачкам най-черната работа.

Коментари

1.   Няма такъв курс в България, който да се признава в Германия поради простата причина, че в Германия счетоводното законодателство е коренно различно и нашето счетоводство там е абсолютно несъвместимо.

Аз съм главен счетоводител и ако ставаше така, отдавна да съм заминал за Германия. Не че не мога, но трябва да държа приравнителни изпити и да започна след това от нулата и съответно става доста по-сложно.

А с курс трудно някой ще те назначи за счетоводител, защото дори и с бакалавър има не малко безработни счетоводители. Дори и счетоводители с опит често се принуждават да работят в кантори за 700 лв по 10-12 часа на ден вкл. и събота. По принцип счетоводството си е неблагодарна професия.

Трябва или да си поиздигнеш, или да се прехвърлиш в сферата на одита или счетоводните софтуери.

Между другото ти щом учиш информатика, защо не се поинтересуваш от курсове по счетоводен софтуер? Това е много добра сфера. Там заплатите в София са 3-5000 лв в момента. Разбира се, в началото няма да е толкова, но за 2-3 г. такава заплата е напълно постижима. Изобщо комбинацията от счетоводни и софтуерни знания може да ти донесе огромни ползи.

Аз самия вече мисля да се прехвърля в тази насока, защото вече ми писна да гледам хора, които не са по-умни и можещи от мен, изкарват в пъти повече.

2.   От автора:
Номер 1, благодаря ти за изчерпателният отговор.
Какви за изискванията?
Кой сайт за работа гледаш?
Че такава заплата 3-5 000лв изглежда доста. Мисля, че взимат повечето 1500 мах 2000 лв.
Като завърърша бакалавърската степен (след 2г. ) Ще търся университети с такава комбинация (счетоводство и софтуер).
Гледал съм в УниБИТ има магистърска специалност информационни технологии и финансов инженеринг. Но ще поразгледам и курсовете, хем по-бързо ще отида в тая сфера, хем ще имам знания като почна магистъра.