Споделена история от Образование

В кое училище да кандидатствам след 7 клас
Здравейте,
Днес завърших 6 клас с среден успех 5, 93 (5 само по физическо, другото 6). Започвам да мисля в коя гимназия да кандидатствам след 7 клас. От София съм. Мисля да се ориентирам към математиката.
Моят баща е учил в ПГАВТ А. С. Попов. Тогава се е влизало с пълно 6, но сега нивото е спаднало.
Моля, кажете мнения за него.
СМГ и НПМГ също са вариант, но са ми много далече.
Благодаря за отговорите предварително!

Коментари

1.   Прави лицеви опори
И другата година 6 по Ф.В.С

2.   В СМГ не се влиза много лесно. Балът ти трябва да е доста висок. Но иначе училището е добро и наистина много се набляга на математиката. В НПМГ също се учи много, но там има различни паралелки с физика,химия, биология и др. Ако искаш математика, СМГ е по-добрият вариант. Ще си струва да пътуваш повече за него.

3.   от автора: добре

4.   А мнения за техникум Попов
Някой учил ли е там

6.   СМГ е най-добрият избор щом харесваш математика. Аз съм 7 клас и кандидатствах там. Трябва да знаеш обаче, че балът е доста висок (слабо казано), и трябва да се справиш много добре на НВО-то! Успех ти пожелавам!!
Ж, 14

7.   Нивото на обучение в Попов не е добро, училището е доста пропаднало и няма много общо с това, което е било. Така съм ччувал от приятели и роднини, обучаващи се там.

8.   Препоръчвам СМГ. Страхотно училище с авторитет. Отлични педагози и обучение.

9.   Преди няколко дни бях приета в НПМГ с физика и математика. Това беше желанието ми от няколко месеца насам. Ако кандидатстваш в СМГ трябва да имаш в предвид, че бала е изключително висок, затова ти препоръчвам и НПМГ като второ желание, тъй като математическата им паралелка, а и не само тя, са на много високо ниво. Много е важно да седнеш и да подредиш листа си с приоритети преди да кандидатстваш, където и да е! Късмет, надявам се другата година по това време да бъдеш толкова удовлетворена от себе си, колкото аз от мен!!!
Ж14

10.   Благодаря

11.   За НПМГ се кандидатства с оценките от НВО или има собствен прием с отделен тест

12.   Ако кандидатствам в НПМГ- профил математика и английски, ще трябва ли да полагам допълнителни вътрешни изпити по нещо?

13.   Не