Споделена история от Образование

Къде да уча вет.медицина?
Здравейте.
Приета съм ветеринарна медицина в София и има голяма вероятност да ме приемат и в Стара Загора. От което следва, че ми мъчи дилемата кой университет/град до избера.
Знам, че подготовката в Стара Загора е много по-добра. Но нещо все ме дърпа към София, въпреки че четох изключително лоши отзиви за университета, за базата на именно тази специалност, за преподавателите и всичко останало. Моля ако има някой по-запознат от мен да ми помогне със съвет или каквото и да било, защото нямам много време да реша, а не искам да сгреша с избора си.

Коментари

1.   Не ходи в София. Аз бях приета Вет. Медицина там и отидох. Това направо ми съсипа живота. Базата в София наистина е ужасна! Имам приятели които завършиха с Стара Загора и си работят и са много доволни.
Изобщо няма какво да се чудиш, ако те приемат в Ст. Загора отивай там. Да не говорим, че София е най-отвратителния град за живеене и те смазва всячески!
Какво толкова й харесвате на София не мога да си го обясня това :D

2.   Здравей, аз съм ветеринарен лекар и ти препоръчвам първо да решиш дали наистина искаш да учиш точно това и ако да с какви животни ще се занимаваш. В който и университет да учиш реалното учене започва когато започнеш работа(която в България не е никак добре заплатена). В университета получаваш базови знания. Стара Загора се учи много и за продуктивните животни( овце, свине, говеда... ), в София се набляга на домашните любимци. Решението го взима всеки сам за себе си, но като цяло професията е неблагодарна. Де да бях с този акъл на онези години

3.   софия.. една приятелка завърши тази година :)

4.   към номер 2-къде си завършил? Иначе като че ли предпочитам да се занимавам с домашни любимци, тъй като имам слабост към кучета и не само, но наистина се плаша от тези лоши впечатления за лесотехническия и всички близки и приятели ми казват да избера Стара Загора

5.   номер 3 доволна ли е от обучението и всичко като цяло:?

6.   В София.

7.   Номер 2 съм. Аз съм завършила в Стара Загора, като условия университета предлага много, качеството е малко спорно, в смисъл апаратура и база има, но някои неща не са така както реално се случват в частна клиника и с реални клиенти. Общежтията не са лоши, т. е. търпимо е за живеене, зависи как ще си го направиш. Града е хубав, не много скъп. За София, доколкото съм чувала и коментирала с колеги от там, обикалянето за лекции и упражнения е голямо в не малка София, без кола нямало как да се случат нещатата. И пак казвам, взимаш диплома и сядаш яко да четеш.

8.   Благодаря за коментарите и съветите. В крайна сметка избрах Стара Загора. Реших да се вслушам в съветите на 99%от хората, които ми казаха, че това е по-доброто място и за изучаване на ветеринарна медицина, а и за живеене.