Споделена история от Образование

Нулева година за осмокласниците?!
Здравейте!
За тези, които не знаят: Нулевата година е година, в която не се учат разказвателни предмети като география, история, физика, химия и др.
Имало някаква нова програма. Kогато бях 7-ми клас, взехме материал и за 8-ми клас и някои ученици ми казаха, че сме го взели, защото в 8-ми клас нямало да имаме тези предмети. Вярно ли е??

Коментари

1.   Зависи в какво училище си.Аз ще съм в профилирана гимназия и там през първата година няма да се учат никакви разказвателни предмети, набляга се най - вече на профила. Мисля, че в професионалните гимназии е същото.Погледни в сайта на училището каква е програмата.

2.   Даа ако си езикова

3.   Това, че се взима материал от осми в седми, е вярно, но не знам дали е заради това, че осми няма да се учат.

4.   Ако си в езикова гимназия няма да ги учиш, аз също ще бъда така, ще уча интензивно език.

5.   Хаха, то оставаше и да е вярно. :D
Не, ще си учите в осми клас по тези предмети, както ще правим и ние. :))
За взимането на материал от горен клас - това стана, защото имаше промени в закона за учебниците, той влезе в сила и според него текущите учебници по някои предмети не отговаряха на изискванията. Според този закон в учебниците за 7. кл. трябва да има материал от 8. кл., та затова така стана така, имаше едни "помагала"/" допълнения"/"допълнителни уроци"...
Съжалявам, че ви разбих надеждите.
"Нулева година"... хаха

6.   В 8-ми клас ще имаш 18 часа Английски език. А в 9-ти клас по разказвателните предмети ще учите материала за 8-ми клас. И оценките от 8-ми клас и тези по разказвателните предмети от 9-ти клас ще ти влязат в дипломата за основно образование. А всички други оценки отиват в дипломата за средно. И да знаеш в 8-ми клас е много яко без разказвателни предмети.

7.   Взели сте материал за 8-ми клас в 7-ми, защото учебния план се променя и вече в 8-ми клас няма да се учат тези неща. Това, че в 8-ми клас ще имате нулева година съвсем не означава, че няма да учите предметите - просто разказвателните предмети ще ги учите в 9 клас - т. е. когато станете в 9 клас - български език, математика, литература, ИТ - ще си учите за 9 клас, а история, география, биология, физика, химия - за 8 клас. Съответно до завършване на 12-ти клас ВСЯКА година ще учите разказвателните за една година по-долен клас :) това е
Ж., 27

8.   Вярно е. И материала е много лесен, но само ако си в езикова паралелка.

9.   От авторката:
Паралелката ми е хуманитарни науки с интензивно изучаване на английски език. Знам, че от другата година пак ще си учим тези предмети, но аз питам за тази.
До номер 5, не виждам нищо смешно ;))
И до колкото съм информирана, не е само в езиковите. Това важи за всички осмокласници! Значии... няма да се учат разказвателни предмети В 8 КЛАС??

10.   Какво пък значение има...
Както дойде - ти гледай да си учиш и няма да имаш проблеми..

11.   Само езиковите и математическите паралелки не учат разказвателните предмети в 8 клас, но така или иначе ще вземат материала в 9 клас само че ще е по-натоварено :D. (поне е така в моето училище)

12.   Да така е. И аз на това се изкефих като разбрах и точно затова се записах в езикова паралелка. Учителите по другите предмети даже ни казваха, че няма да ни изпитват и да ни дават често домашни, защото им е ясно, че имаме доста английски и там ще трябва да учим.

14.   Едно време на това му викахме подготве. Като те приемат в гимназията, в моя случай в езикова такава, първата година учехме много малко предмети, за сметка на големия брой часове по езика. После вече си бях 8, 9 и т.н. клас. Така, че не е нищо ново и пак си се учеше 12 години.

15.   Защо лъжете момичето? !! Тази програма важи за всички гимназии, а не само за езиковата или математическата!!

16.   В моята не важи.. (природни науки)