Споделена история от Образование

Дилема - помогнете с мненията си!
Здравейте, страшна дилема ме е обвзела, след месец съм 12-ти клас и се чудя какво да кандидатствам, ако остана да уча в България. Значи плана ми е да съм в София :Д, но там какво ще уча точно не съм сигурен. По-точно вече съм сигурен за някои специалности, но съм много раздвоен. Два варианта - Компютърни Науки в СУ София или ТТТ (Транспортна Техника и Технологии) в ТУ София. Знам какво ще си помислите първо - двете специалности нямат нищо общо, едната е свързана с едно, а другата с друго. Но все пак ви моля за предложения и полезни коментари, ако ще ми пишете по 2/3 думи ей така да има по-добре не го правете, щото и без т'ва чакаме по 2 дена да се одобрят едва няколко коментара, така че да, послушайте съвета ми и не правете така. :Д Значи бих искал да чуя за заплащането след завършването на въпросните две специалности, това е най-важният въпрос според мен и не - не съм единствено за парите, но нали знаете, че на мижава заплата дори и удоволствие да изпитваш от това, което вършиш, няма никакъв смисъл. За компютърните науки като цяло се досещам колко ще е заплащането г/д, но все пак кажете, за автомобилната индустрия (най-вече в България) бих искал да чуя повече мненийца и като цяло силно предпочитам хора, които дори са изучавали същата специалност (ТТТ) в този университет, да дадат мнения за обучението там, хората, възможностите за реализация след това и т. н. Същото и за КН в СУ. :))) Благодаря предварително!

Коментари

1.   Защо всички сте се запътили към София. Няма ли да ти е по-добре на твое място.

2.   Не знам за автомобилната индустрия. Ако с компютърни науки идеята ти е да работиш като програмист, заплатите започват от 1000 лв и горната граница зависи от теб самия.

4.   В СУ КН се учи много яко математика и доста хора прекъсват, а в ТУ ще учиш всякакви инженерни неща и ще правиш доста курсови работи и протоколи. И там доста прекъсват. Но ако можеш да влезеш в СУ КН по-добре отиди там, но да знаеш, че изпита е труден. Трябва ти изпита по Математика 2, че бала е висок. Може и с 6 по Математика 1 да стане.