Споделена история от Образование

ФВС в университета???
Здравейте. Искам да ви задам един въпрос, който може да ви се струва малко безсмислен, но... Може ли някой да ми каже какво се прави в часовете по физическо в университета(Ще уча във ВИНС-първа година )? Има ли значение кой какво пише като спорт или всеки тренира това, което му харесва(фитнес, волейбол, баскетбол и т. н. )? Понеже работя и мисля да продължавам да си работя този час така са ми го сложили, някак си в много шантаво време и се чудя как да си напасна нещата сега. Пък и ми стана интересно какво се прави в тези часове. Попитах някои приятели, но всички ми казаха че никога не са карали този час. (става въпрос за други университети) Дали и тук е така? Благодаря Ви!

Коментари

1.   Аз имам абсолютно същият въпрос, само че за Минно- геоложкия университет.

2.   Аз уча в УНСС в София и спорта си го избираме ние от няколко зададени. Също така ако избера например футбол има определени часове в определени дни когато мога да хода и това същи ние си го избираме. Като обаче искам да подчертая, че за всеки спорт има определени места, например 100 и трябва да се запишеш колкото можеш по — бързо. Също така спорта при нас е когато го избереш го караш два семестъра без да можеш да го промениш и чак на следващия курс можеш. За деня и часа се сменя на семестър. Имаме час и 30 минути на седмица като има и присъствия и е задължително да ходиш. Оценка се пише за втория семестър като правиш някакво изпитване. Аз съм на катерене и трябваше да се кача по един маршрут в залата. И така, това е в УНСС, но преполагам и в другите университети е аналогично

3.   Ний в Шуменският университет само в 1-ви курс имахме спорт, като зимния семестър тогава нито веднъж не отидох, и останах без подпис тогава(докато го имаше това с подписите в книжките де, за да ни се завери семестър), вече го няма това... Та само летния семестър вече почнах да ходя, просто защото трябваше, иначе няма заверка, оттам нататък вече следващите курсове нямахме спортни часове, никакви! ... При нас спорта си го избираш още при записването, като подаваш документите си за прием, аз бях на народни танци, иначе имаше и плуване, бойни изкуства, и пр. Но не можеш да спортуваш каквото ти скимне всеки път, избираш си една спортна дисциплина и така...