Късно ли е да науча втори език? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (121152)
 Любов и изневяра (29695)
 Секс и интимност (14356)
 Тинейджърски (21891)
 Семейство (6469)
 Здраве (9596)
 Спорт и красота (4698)
 На работното място (3177)
 Образование (7301)
 В чужбина (1651)
 Наркотици и алкохол (1115)
 Измислени истории (797)
 Проза, литература (1737)
 Други (18513)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Образование

Късно ли е да науча втори език?
преди: 6 години, 8 месеца, прочетена 1256 пъти
Здравейте! На 19 години съм и искам да се запиша на курсове по руски език. Мислите ли, че съм закъсняла? И според вас труден ли е руският език?

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 6 години, 8 месеца
hash: 470cc369ad
гласове:
1 2 3 4 5
  (220609 гласа)

1.   Не е късно, разбира се. В руския има някои предимства като кирилица и сходни думи като в българския. Чете се почти както се пише, изгъзици като в английския няма.
Пускай си руски филми със субтитри, ние навремето така научихме руския. Сега има приятни сериали.
Един съвет за падежите-направи си таблица на кой въпрос отговаря падежа, какъв предлог изисква и какво е окончанието. Падежите са най-трудни, но руският не е труден.

 
  ...
преди: 6 години, 8 месеца
hash: d479d649c5
гласове:
1 2 3 4 5
  (180436 гласа)

2.   Руският език има сходна лексика с българския и заучаването на нови думи не е трудно. Граматиката обаче е много различна - в руския има 6 падежа, които лично на мен са ми били много трудни, когато в училище се налагаше да го уча. Друг източник на трудност е, че някои думи, които на двата езика са сходни или еднакви имат всъщност различни значения в двата езика. ма и други примери, някои от които са леко неудобни и конфузни. Това обаче (поне да мен) не е представлявало трудност. Но имам колеги, които твърдят, че говорят луски, защото едно време са учили в училище, а всъщност праскат някакъв развален български и си мислят, че ги разбират.
Като цяло обаче езикът не е труден, може да се научи, а 19-годишна възраст все още е чудесна за целта.
Смятам също, че добре сте преценила да учите руски, защото е език, който ще можете да пълзвате и в България и на Запад, ако решите да емигрирате, а за един българин езикът се усвоява относително лесно, особено ако имате мъничко талант за учене на езици, ще бъде лесно и приятно. Освен това гадовете превеждат неероятно много литература и се оказва, че на руски можеш да намериш неща, които и на английски ги няма.

 
  ...
преди: 6 години, 8 месеца
hash: 723a8d4830
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

3.   Та ти си само на 19, що за питане! ... Разбирам да беше минала 30-те или дори повече, ма ти си още малка както се казва, така че... а вие в даскалото втори език не учите ли бе, няма ли руски език там при вас?? А впрочем, за руския език точно не е от значение възрастта според мене, по-скоро е необходимо доста дълго време, за да се научи както трябва този език(по обясними причини, падежи и пр. ), за да го владееш на достатъчно добро ниво, че да може да се оправяш с него! ... И оттук отговор на въпроса ти, ма естествено че е труден езика, на мене на третата и последна година вече ми бе станал противен и не исках повече да го уча! ... Вярно, че е славянски език, че е родствен с нашия, ама е доста голяма разликата и както казах, нужно е време, както за всеки език де, да се научи добре! ... Това е, което мога да ти кажа! ...

 
  ... горе^
преди: 6 години, 8 месеца
hash: 299ff11cc4
гласове:
1 2 3 4 5
  (142012 гласа)

4.   Никога не е късно. Бившата ми госпожа по английски е научила езика в 30-те си години. Стига да имаш желание има и начин.

 
  ...
преди: 6 години, 8 месеца
hash: 8db19aa8b3
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Хората започват да учат нови езици на 50, ти си на 19 и смяташ, че ти е късно?! Че ти тепърва ще има да учиш нови неща! Каквато и работа да почнеш ще учиш, така че учи и се развивай, че като минат години става по-трудно. Сега точно ти е времето да учиш.

 
  ...


...
преди: 6 години, 8 месеца
hash: 61feb8adcc
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

6.   От авторката до номер 3, аз завърших училище, вече съм в универиситет, и да, учихме 2 езика, английски и иврит :) благодаря на всички за информацията

 
  ... горе^
преди: 6 години, 8 месеца
hash: 671725de1a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

8.   За разбиране е лесен език и не изисква много труд, за говорене обаче трябва да се положи немалко труд. Както, когато научиш всички времена в английския, не означава, че можеш да говориш добре, така и щом научиш всички падежи не означава, че ще почнеш да слагаш окончанията за година-две винаги правилно. Трябва време. Освен в падежите понякога има голяма разлика в изразите и ако на български един глагол е по-мултифункционален, то при руския за всяко нещо, може да има определена тънкост(Да зачеркнеш дума в тетрадката или да зачеркнеш някого от сърцето си - "Зачеркнуть что-то в тетради", "Вычеркнуть кого-то из сердца/жизни")
Другият проблем, с който ще се сблъскаш е разликата в изразяването на едно и също нещо от български на руски. Знаеш, че българският се е изменил повече от руския - станал е и предложен език, много повече думи са се променили в българския отколкото обратно - в руския. Думата земеделие е била "земледелие", както е сега в руския, но пък има и думи в руския, които са се променили, а в българския са останали с леки промени(на пръстите те казват "пальцы", докато на пръстен - "перстень", което идва от перст; в българския перст, сега е пръст и оттам пръстен".
Стъпките, по логика, би трябвало да са следните:
1. Учиш родовете на съществителните и прилагателните, и как съществителните се склоняват във всеки падеж.
2. Склоняваш всяка дума във всеки един падеж, за да може да видиш изключенията от това в таблиците.
3. Започваш с предложен падеж - с предлози "в" и "на"; след като го вземеш виждаш разликата с предлозите във винителния "в" и "на". Същото го правиш с предлозите "За" и "Под" във винителен и творителен. Общото е, че когато имаш движение следва винителен.
4. Намираш да си говориш с някого. Като в същото време упражняваш падежите на практика.
5. Продължаваш да практикуваш, четеш, да учиш нови думи, изрази и прочие.
6. Използване на различни глаголи с поред ситуацията и според това, което искаш да кажеш.

 
  ...
преди: 6 години, 8 месеца
hash: 346bf17715
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

9.   Аз съм на 41, досега бях учила само руски и английски на средно ниво, но тази година се захванах със скандинавски език. Засега се справям, само дето нямам много време покрай другите задължения и вървят по-бавно нещата. Но не мисля да се отказвам.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker