Споделена история от Образование

Живея в чужбина но искам да уча медицина в България
Здравейте, в момента съм 12 клас момиче, живеещо в Франция, ориентирала съм се да уча медицина в България поради няколко лични причини. Аз съм учила в България до 7-ми клас, тоест трудности нямам никакви. Но проблема е друг : тъй като матурите за средно образование тук са по всички предмети и свършват юли месец, дипломата се получава около септември / октомври. Въпроса ми е как мога да кандидатствам медицина в България пред положение че дипломата за средно ще я получа чак септември/октомври? Моля ако някой знае някаква информация, да сподели.

Коментари

1.   Според мен ще трябва да се свържеш с някой от университетите в България. Аз живея край медицинския във Варна и там има много чуждестранни студенти, но едно ще ти кажа - независимо, че си българска гражданка ще плащаш много тлъсти такси също като другите чуждестранни студенти, защото ще те третират като такава. Положителното е, че ще те премат кажи-речи без изпит, но честно казано не знам как стоят нещата за хора като теб. Таксите до колкото знам са мисля 2000 лв. или 2000 евро на семестър - нещо такова. Успех

2.   То хората от България отиват във Франция, за да учат, ти се връщаш тук... мега глупаво решение!

3.   Към 1. Ако искате да я приемат с предимство, като чуждестранен студент е така, но ако иска да кандидатства наравно с другите български граждани ще плаща такса, като за българи. Много българи отиват да учат в чужбина, защото да те приемат медицина е много трудно. Отлична диплома, високи оценки на приемните изпити. Обадиш се и питай директно как стоят нещата.

4.   Няма да има проблеми заради закъснението, свържи се все пак, пиши мейл дори. Какво гражданство имаш, ако е изцяло френско, ще плащаш 7000 евро на година плюс-минус, ако е двойно мисля наполовина, не са малко пари, със сигурност ще те прегърнат с отворени обятия, ако не разчиташ на държавната субсидия, която сигурно и не ти с полага като средното ти образование от друга страна, но звъниш и питаш за най-сигурно. Само да спомена на горните, че да се учи медицина във Франция е много трудно, има сериозна цедка, медицинското образование тук има претенции да е добро, не мога да кажа, не съм учила медицина където и да е било. УСПЕХ и разпивай на макс.

5.   Записването за чужденци е август