Споделена история от Образование

Има ли в България специалност, занимаваща се главно с визуални ефекти?
Здравейте! Съвсем скоро завършвам средното си образование и знам какво искам да продължа. Проблемът - не мисля, че в България се предлага такава специалност.
Искам да стана супервайзър на визуалните ефекти. Тези ефекти, които гледаме по филми, сериали и т. н. Знам колко усилена работа изискват тези ефекти, но от известно време се занимавам сама с тези неща през свободното си време и съм готова на всичко, за да подобря уменията си. Рових се къде ли не в интернет, търсейки специалности в университети, предлагащи точно такова обучение, но уви. Не намирам нищо. Четох различни форуми за хора като мен, търсещи работа или място за обучение и отговорите винаги бяха, че най - добрия вариант е курсове за обучение по тази професия.
Ще помоля от сърце, ако има някой, който е с опит в тази сфера да сподели с мен къде се е обучавал, дали все пак има такава специалност, а ако не - курсовете добър вариант ли са?
В краен случай ще се развивам в чужбина. Всъщност, ако трябва да съм честна, веднага бих заминала. Единственото нещо, което ме спира са финансите.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Нарича се компютърна анимация и има само в НБУ.

2.   Такава работа в България едва ли има. Най-близкото подобно е работа в някое студио за рекламни клипове или студио за игри, където да ръководиш сетъпа на ефектите, сцените и тн.

Интересно е, че един от най-използваните 3Д рендъри в Холивуд - VRay е българско творение, но като изключим архитектурната визуализация, всичките му showcases са от студия извън България.

3.   Здравей, има няколко студиа, който се занимават с визулани ефекти. Те са wwfx, cinemotion, bottleship fx и имаше още едно, но изабравих името. Тук повече се правят архитектурни визуализации. Препоръчвам ти този сайт, тук има доста уроци точно в тази сфера. http://digitaltutors.com/

Успех !