Споделена история от Образование

Потенциална двойка на входно ниво по БЕЛ?
Здравейте.
Аз съм момиче от 11 клас. Досега съм била все отличничка, даже миналата година завърших с 6, 00. Проблемът е следният: днес правих входно ниво по БЕЛ с нова учителка (нови изисквания, желания и т. н. ). На тестовите задачи се справих (надявам се, че иначе... ), но на повечето от отворените въпроси или не дадох отговор, или писах меко казано неверни неща. Мислех си, че интерпретативното ми съчинение ще покрие тези моменти, но уви - осъзнах, че съм направила отвратителна грешка - вместо XIX в. съм написала XVIII в. (ставаше въпрос за „Изворът на белоногата“, в която се взаимства идеята за саможертвата и безсмъртието, характерна за 70-те години на XIX в. след смъртта на Васил Левски). Това е доста важен факт за едно интерпретативно съчинение - точността е важна, а понеже тестът траеше 40 минути и бързах (трябваше да напишем само увод и теза точно заради малкото време, което ни беше предоставено) оклепах точно това.
Чувствам се изключително зле понеже не желая да започвам учебната година по български език и литература с двойка. И знам, че още не е сигурно, че имам такава, но се чувствам глупаво и дори не мога да заспя от нерви.
Не знам как да преодолея факта, че явно се изложих като кифладжийка. И не знам какво да правя. Не знам дори как да реагирам, ако оценката е такава, дори не искам да си го представям, ще изпитам доста голяма доза срам. Какво да правя? :(

Коментари

1.   Ученик без двойка не може, но така както ти обясняваш нещата ще имаш поне 4. Защо си мислиш, че сега като се терзаеш можеш да промениш нещо? Станалото-станало. Входното ниво е гадна работа така или иначе. И да имаш по-ниска оценка, ще я поправиш. Терзай се за истински важните неща в живота и ПРЕДИ нещо да се случи има смисъл да се готви човек и да учи, но след като е минало контролното трябва да се научиш да се успокояваш, за да имаш сили после да учиш за следващото. Освен това ако на теб е било трудно, какво остава за другите. Най-вероятно няма да пишат оценките от това входно ниво ако са лоши. Споко!

2.   Двойка няма да имаш със сигурност. Но и да беше - дишай. Колко още неща ти предстоят в живота! :)
Ж30

3.   1 - Може, но не е задължително.

4.   Матурите по БЕЛ са изключително елементарни. Хора който няма хал хабер изкарват по над 4.

5.   Учи повече и пиши есета за всяко произведение и всичките му теми, когато имаш време.

6.   Спокойно
По правилник оценките от входните нива не се включват към срочната оценка по предмета