Споделена история от Образование

Накъде след 12 клас?
Здравейте! Пише момиче на 17г. , 11 клас.
Първо, обръщам се към администраторите историята ми да бъде публикувана, наистина е много важно за мен! :))
Така, както се разбира от заглавието, ще си говорим за кандидатстване след 12ти клас. Бих искала да получа съвет с това каква специалност да си избера.
В училище ми се отдават историята и бих казала-литературата.
Обичам също така много да рисувам-имам и доста успехи в тази област. От скоро хоби ми стана и да чета :)) В английска паралелка съм, уча и руски от известно време. Бих се определила като сериозен човек, който винаги постига целите си, когато е мотивиран :)
Въпросът е, че вече 12ти клас наближава, а аз не съм се ориентирала наникъде. Имам чувството, че съм се разпиляла на много места, без да имам някаква определена по-значителна цел или мечта. И това нещо страшно ме тревожи... Наистина. Защото семейството ми-изобщо не знам дали бих могла да разчитам на финансова подкрепа от каквито и да било роднини. Искам да си избера такава специалност, че един ден да бъда финансово стабилна. Защото знам какво е да имаш, но знам какво е и да нямаш.
Едновременно с това, бих искала да работя нещо, което да ме развива, да имам комуникация, да обменям опит. Еднообразието ме убива.
Може би много от вас, четейки какви са ми интересите, ще ме посъветват нещо с педагогика, но.. това не ме влече. Обмисляла съм психология или право, но то вече всеки втори е с тия специалности.
Втора матура съм решила да взема история.
Та въпросът ми е: какво предлагате да избера, дори да не е от горепосочените, дайте ми някакви насоки... и ако може някой да ми разясни кандидатстването в Софийски, защото засега съм се насочила на там. С матура ли само се влиза или и с кандидат-студентски изпит?
:)))

Коментари

2.   Учи някаква професия, с която можеш да си намериш работа навсякъде. И която е нужна на хората. Например медицина, стоматология, инженерство, програмиране, фармация. Правото не е лошо, но има вече много прависти. За другите специалности не мога да те посъветвам.