Споделена история от Образование

Не го ли разбрахте
Здравейте. Чудя се каква тази мания да се учат такива трудни езици като китайски, корейски или японски, при положения, че хората от тези страни масово знаят английски, особено пък тези които работят в международни фирми. Просто защото знаят, че тяхните езици са много трудни за европейците. Според мен е излишно хората да се напъват с такива неща, от които нямат нужда.

Коментари

1.   За китайците мога да кажа, че по-образованите знаят английски, но не всички. За японците за съжаление не мога да кажа това. Има образовани, много успяли в работата си японци и МЛАДИ при това, които не говорят английски и дори Здрасти не разбират. И още - който е тръгнал да учи японски и китайси се сещаш, че вече знае английски. Едното не пречи на другото.

2.   след няколко години няма да има значение кой какво учи след като телефона в джоба ти ще може да превежда безпроблемно и правилно всеки език в реално време

3.   За какво се впрягаш все едно някой ти е виновен? ! Който иска може учи какъвто си реши език.

4.   По твоята логика няма смисъл да се учи друг език освен английски, защото всички вече го знаят. В Япония наистина малко хора могат да разговарят свободно на английски. Начинът, по който го учат в училище, е да им пълнят главите със сложна граматика и в края на краищата малцина го усвояват добре, не е като при нас всеки да го знае по подразбиране. Но дори да не беше така, ученето на подобен език е интересно само по себе си именно защото е толкова различно от това, с което сме свикнали. Глупаво е да твърдиш, че хората трябва да се занимават само с неща, от които "имат нужда" - това би убило всякакъв прогрес.

6.   Японците не знаят, защото те са на другия крайна света и не им пука за този език. Работех в хотел и не знам случай японец да разбира английски