Споделена история от Образование

Моля за коментар по творбата :)
Здравейте хора!
Може би всички клипове които гледате и като цяло всичко което четете свързано с "развитие" или "знание" ви отвръщава. Добре де... отвръщава е прекалено силна дума, по скоро просто не ви харесва, не е по вашата част и предпочитате да не се занимавате с него. Да ви разкажа за себе си? Предпочитам да оставя това на по заинтересованите хора. С удоволствие бих говорил с почти всеки за почти всичком, стига човека отсреща да има интерес към това което ще му кажа. Днес, 14/10/2017 слушах аудио книга на телефона, свързана точно с това. Как хората обичат когато някой прояви интерес към това което те правят. Честно казано, много малко хора, ако изобщо има такива проявяват интерес към това което аз мисля и правя. Аз не съм гений или някой учен... Нито съм напълно обладан от пари, власт или подобни. Не! Аз просто наистина не харесвам да работя. Затова търся алтернатива на работата. Най-важнато от всяка работа е заплатата. Не е ли вярно? Бихте ли работили ако не ви плащат? Предполагам има хора които биха работили и без заплата, но това е само защото тези хора се занимават с това с което искат! Смея да твърдя, че такива хора са изключително малко и аз дори не съм виждал. Та, като заговорих за заплата, голяма част от приятелите ми нямат заплата. Те не работят. Единствените пари които имат, са от външни източници (под външни източници имам предвид всичко което не е плод на техния труд или техни лични средства, създадени с труд). Голяма част от приятелите ми не мислят за това, а и дори да мислят, бързо сменят мисълта си. Искам да кажа, че не се замислят дълбоко, а всичко минава по повръхността. След време, ще дойде денят в който всички те ще трябва да се самоосигуряват. Е, този ден ще дойде и за мен! Никой не е застрахован от това. Аз работих 2 лета в Америка и поприпечелих малко пари. Но тъй като все още съм необразован, не мога да задържа парите си. Радвам се, че поне осъзнах проблема. Проблемът е, че един ден ще трябва да работя, за да мога да изкарвам прехраната си. Наистина не харесвам тази идея... В една лекция, не се споменава кой го казва, чух "мисли за това което искаш, а не за това което не искаш". Идеята е, че когато мислиш негативно, има негативни последици, а когато мислиш позитивно, се случват хубави неща. Всъщност, аз се имам за умен човек, и не мисля че мисълта, дори собствената ми мисъл, може да ми повлияе. В това искам да кажа, че негативната мисъл няма да има негативни последици, тъй като това ме стимулира да ги променя (последиците). Всеки сам определя бъдещето си. Последиците са резултат от нашите предшестващи действия. Дори случайни събития, като земетресения, ние сами стигаме до тях. Има високо сеизмични райони и ниско сеизмични райони. Когато човек не харесва земетресенията, никой не го е спрял, нито вързал за дърво или стълб в сеизмичната зона. В днешно време хората имат свободата да правят почти всичко което пожелаят, стига да не пречат на останалите. Когато човек се мести от едно място на друго, той не пречи на никого. С това искам да кажа, че човек сам чертае собствената си съдба. Дори ако някой те застреля на улицата, твое е било решението да бъдеш точно на тази улица по точно определеното време. Да... няма как да знаеш че това ще стане, но ти сам привличаш нещата към себе си. В друга поредица от лекции слушах за най-голямата тайна на света. Тази тайна, всъщност не е тайна. Всеки знае тайната, но никой не я осъзнава. Има голяма разлика между тези 2 думи. Помня, гледах един клип с едно момче от ромски произход, което знаеше всички държави и техните столици. Това момче знаеше много за тези държави, но не осъзнаваше нито една от думите които казваше. Тайната е законът на привличането. Законът гласи, че ние сами чертаем съдбите си. Аз по нагоре го казах. Законът е истина. Много хора ще кажат, е аз искам милиони, найстина ще ги искат, и след година ще дойдат при мен питайки, какво стана? Защо не съм милионер? Явно твоята тайна не работи а? След което аз с усмивка на лицето ще им отговоря че тайната, тоест закона на привличането си работи идеално. Единствения проблем, е че хората не го разбират. Когато човек иска един милион лева, той няма да отиде на кафе, или дискотека. Все едно да спечелиш от лотарията без да купиш билет. Не работи по този начин. Когато наистина искаш нещо, ти търсиш начин да го постигнеш или имаш. Когато човек е гладен, се храни. Когато е жаден, пие определен вид течност. Защо когато иска милиони, ходи в кафенето? Явно желанието му не е този милион, а да бъде в кафенето! Аз мислех по същия начин. Наистина е трудно да постигаш целите си, особено ако поставиш високи цели. Повечето хора се отказват и това е една от разликите между богатите и бедните хора. Всички хора са хора. Не е ли така? Защо един да е по-добър от друг? Отговора е: НЕ Е! Никой не е по добър от никой друг. Всичко е отражение на миналото. Някой хора са добри в рисуването, защото това са правили предходните няколко години, други са добри строители, защото с това са се занимавали преди, трети са добри предприемачи и печелят много пари, защото това са искали да правят и са работили всеки ден до постигането на целта си. Единствената граница на човешките възмжоности е собствения мозък на всеки отделен човек. Ние всички можем да постигнем всичко което искаме, стига наистина да поискаме. Това са все истини, които всеки е добре да знае. Надявам се с това да успея да помогна на някого. Аз съм младеж на 20 години. Определям се като философ и велик ум. Не се хваля, но повечето изводи до които стигам сам, след това ги чувам от велики умове като Айнщайн. Под велик ум, нямам предвид че съм нещо повече от всички останали. Точно обратното, аз съм абсолютно същия като всички останали хора на света. Единствената разлика е, че аз опитвам да използвам мозъка си, което по-голямата част от хората не правят. Всички вървят по течението и не се замислят за нещата от живота. С това искам да приключа тази тема, надявам се това да достигне до някой сериозен човек, който би искал да постигне нещо в живота си. Под "да постигне нещо в живота си" нямам предвид да стане президент или да открие нова планета която да кръсти на свое име... Не, имам предвид нещо съвсем просто, като да стане учител, или да има собствена къща. Целите които си поставяме определят кои сме. За връзка с мен : tawer_96@abv. bg

Коментари

3.   Не знам дали написаното може да се категоризира като накъкав тип 'творба' но ако философията те влече защо не кандидатстваш и не следваш философията като специалност в университет? Ако не ти е много късно?