Споделена история от Образование

В кой университет е по - добре да се учи за фармацевт
Здравейте!
Къде е по - добре да се учи фармация в МУ Пловдив или МУ София? Доколкото разбрах в СУ също са добавили фармация. В кой университет обучението е по - качествено ?

Коментари

1.   Има три университета в България, където ще те научат на фармация
1 МУ - София
2 СУ
3 МУ - Варна
Останалите са отбиване на номера. Особено Плевен са адски зле. И може да работиш освен в аптека от открит тип още като
- токсилог, след специализация
- болничен фармацевт, след специализация
-клиничен фармацевт, след специализация
-медицински представител
- имаш право на своя собствена аптека
- лекарствена регулация
-лекарствена информация и здравна комуникация
- лекарствена безопасност
- квалифициран маг. - фармацевт в складове за търговия на едро
- управител на аптека
- технолог в завод за лекарства
- клинични проучвания
- инспектор или друга длъжност в ИАЛ
- може да запишеш докторантура по някой предмет и да станеш продавател
- може да работиш като експерт лекарствен анализ
- може да работиш като квалифицирано лице, освобождаващо партиди от лекарства към някой завод.
може да работиш в някой склад за търговия на едро с медицински изделия
- може да си направиш собствен склад за търговия на едро
- може да работиш на мениджърска позиция в някоя фармацевтична компания
- може да работиш в някоя експериментална лаборатория за лекарства към някой завод.
Това може да прави един маг. - фармацевт. Не е както повечето хора си мислят един прост продавач и ще мога да му подвиквам както намеря за добре.
Маг. - фармацевтът е медицински специалист с висше образование и е експерт по лекарствата. И всичко, включително лекаря следва да се съобразява с този факт.
Лекарят е специалист по диагноците.
Това ти го казвам казвам като фармацевт. Отделно имам специалност по клинична фармация и притежавам цяла верига от аптеки. Най - важните ти предмети са фармакология, де факто на нея се опира всичко, което учиш по другите предмети.

2.   И аз имам въпрос за фармацията - с какви изпити се влиза и трудно ли е?

3.   Му Пловдив влиза ли в картината?

4.   Не, ако искаш да научиш нещо. Отивай в София.

5.   Моето мнение (завършил съм МУ-София) е, че зависи изцяло от човека това, какъв ще излезне от университета. Влез там, където успееш и после изстискай максимума от образованието.

София е по-готино, но защото е София, а не защото МУ-Пловдив не става за нищо, както тука е писал някой.

6.   МУ-София и СУ!