Споделена история от Образование

Британика - без връзка цена-преподаване?
Здравейте,

Записах се на техен курс - ниско базово ниво, но имам усещането, че парите са прекалено много, а обучението не е на ниво. Уж всичко щяло да е на английски и това било по-добре за нас, клиентите, но половината от нещата не разбирам. Дала съм близо 1000 лв, а ми казват, че няма да ми дадат разяснение на български в самият час, а само в почивката, понеже така трябвало според правилата на Британика! Това адекватно ли е и как мога да си търся правата? !

Ж. 34

Коментари

1.   Била съм на курсове с тях в продължение на 6 години (в момента съм на 17 години). Останах изключително доволна, ако не бяха те, нямаше да имам нито сертификати, нито някаква представа за английския език.
Относно политиката им да говорят на английски - повярвай ми, плюс е. В момента ще ти е трудно, но след време ще си много благодарна за това. Това е с цел премахване на преминаването от български на английски (опитите да мислиш на български и да превеждаш на английски). Честно да ти кажа, ако започнат с типичните преводи на английски думи на български, езикът ти ще е на пасивно ниво и сама ще усетиш, че нещо куца. Целта им е говоренето и писането да се превърнат в нещо естествено. Т. е. да мислиш на чуждия език, а не да мислиш по 100 часа в движение коя беше думичката за отговорен, например, на английски. В разговор това е недопустимо, особено в бизнес средите. Надявам се и сама да го осъзнаеш.
Обясненията на английски са в пъти по-добрия вариант и по-полезни.

2.   По-добре ще е да си намериш частен учител, който да може да ри обяснява. Това в общия случай е по-добре от обучението в група. 1 година съм ходила на британика и за мен беше пълна загуба на време.. не бих повторила.

3.   От много време ходя на уроци там. Започнах от малка. Учителите са много адекватни и сериозни. Винаги са там да ти помогнат в междучасието, след часа или дори преди него. Това, че се говори само на английски в час може да не ти се струва логично сега, но в интерес на истината, както каза Н1 си е голям плюс. На доста други места говорят само на български и това те дърпа назад. Това е начина да се научи език. Хвърлят те на дълбоко и лека полека се научаваш да плуваш. Така практикуват и при малки и големи. Според мен си струва обучението там. Знаят какво правят, как да ти привлекат вниманието, как да ти го направят интересно. Разбират си от работата хората.

4.   Нямам досег с тях, но да, език се преподава на същия език. Допускат се някои малки изключения, но да си дърдорите на български е неправилно.

5.   Не съм ходила на уроци в Британика, а в друг езиков център, но подкрепям по-горните мнения. В момента уча за преводач с английски език и е много по-трудно, ако имаш изграден навик да мислиш, , тази дума как беше? ''. Защото когато се изразяваш, трябва да предадеш смисъла на това, което искаш да кажеш, а не да мислиш коя дума какво значи. Всяко начало е трудно, но с труд, желание и постоянство се постига всичко.

6.   За мен курсовете в този център бяха изключително полезни именно заради това, че ми говореха почти само на английски. Недей да се превземаш къде да си търсиш правата а вземи и ти положи малко усилия. Не мога учителя да ти здъвче на кайма всичко. Като не разбираш нещо - питай го, дори и през междучасието, купи си речник по английски, можеш да помолиш учителя за допълнителни консултации.