Споделена история от Образование

Защо ми пишат по-високи оценки?
Здравейте, защо ми пишат по-високи оценки? На теста по ЗИП Литература бях за 3, а ми писаха 4. На теста по английски също така. Не се оплаквам, просто ми е странно.

Коментари

1.   Знаеш ли, какви са критериите на оценяване?
Как успя, сам, да си дадеш обективна оценка?
Компетътентни ли са оценителите?
Бездпристрастни ли са оценителите?

2.   Всеки учител си има свои ЛЮБИМИ ученици колкото и да отричат.. Радвай се,че те харесват и повече не разсъждавай. А и това е стимулиране да учиш повече предполагам.

- Бял ангел

3.   Може би те мотивират, сега ти дават, но после си вземат.

4.   Защото старанието ти е оценено,може да са искани високи оценки от министерството и умишлено учителите ти да ги завишават,а може и да си хванал даскалите на кеф :)

5.   Случайно баща ти да не е директора на училището или някоя голяма клечка?

6.   "... и повече не разсъждавай"

Това е най-скапания съвет, давам някога.

7.   Абе да , стимулирали го/я да учи ?!
100 про и в живота ще ти се случва всичко на готово и за разлика от хората които полагат усилия и заслужават , ти ще имаш повече късмет от тях незаслужено !
Помни , че всичко се връща рано или късно ;)

8.   Защо пък питаш точно нас, които изобщо не те познаваме нито теб, нито учителите, нито училището и т. н.? Питай си учителите.

9.   Ако някой от твоите роднини работи в училището ти е напълно възможно да ти пишат по-високи оценки, защото примерно си детето на учителката по математика или на секретарката :) Много често се случва. В моя клас има 3 такива деца и съответно те винаги са с привилегии. Нечестно, но факт.
А пък може и да са повишили оценките заради участие в час ;)

10.   От автора на темата: Сори, че чак сега пиша, но забравих, че съм пуснал такава тема. Не, родителите ми не работят в училище. И на някои въпроси на теста по ЗИП играх на тото.

11.   Причините могат да са много. Примерно, за да не те демотивират, пишейки ти слаби оценки, или дори за да не свалят своието собсвено реноме. Повярва ми, учителите също имат интерес да ти шпишат високи оценки, защото ако са слаби, това не говори добре и за тях самите, като преподаватели.