Споделена история от Образование

Коя специалност да избера?
Здравейте!
Ученик съм в езикова гимназия с профил немски език. След една година ми предстои кандидатстване в университет, но все още не съм избрал специалност. Предметите, които ми харесват са история и география, мениджмънт и маркетинг.Харесвам хората, които работят в чуждестранни фирми тук в България или в бълг. фирми с чуждестранни партньори и са нещо като ,,посредници". Мислех си за международни икономически отношения или международни отношения, като специалности. Някой може ли да ми даде повече информация за тези специалности, като например какво мога да работя и как преминава самото обучение в самите специалности. Кои университети са с добро преподаване:УНСС , Софийски или икономическия във Варна. (ако някой се сети за друга специалност, която може да ми е от полза, моля да я сподели) :)

Коментари

1.   Винса във Варна е много добър, на много високо ниво.
Също така във варненския свободен има доста специалности. Вбез в сайта на свободния vfu. bg там отиваш на студенти, учебно разписание, редовно обучение, избираш факултет международна икономика и администрация и после можеш да видиш специалноститие, а може и по други начини. Също на всеки университет можеш да намериш телефон за връзка и да се свържиш с университета. Аз лично от опит ти казвам, че в свободния са много любезни, както и във Винса. За софийските не знам, освен Свети Климент Охридски, където там не можеш да ги питаш нещо без да ти се развикат.
Дори не те съветвам да ходиш там. Аз бях там и след една година изчезнах, защото нивото е ужасно и преподавателите не идваха да си водят лекциите.

3.   Много ти благодаря!

4.   Радвам се, че съм ти бил полезен.