Споделена история от Образование

Предложения за специалности?
Здравейте! Вече съм 11ти клас, до скоро знаех какво искам, но скоро време съвсем се загубих.

Предмети, с които се справям перфектно са Математика и Биология. Обичам да рисувам иии според другите имам талант (Мисля да продължавам да рисувам и да стана възможно най-добра. )

Госпожите ме насочват към зъботехниката. Наистина мисля, че ще успея и ще стана добра в тази професия. Но се притеснявам дали ще успея да работя като зъботехник.

Математиката ми се отдава, но имам чувството, че няма да ми е от полза. Със сигурност няма да ставам ИТ специалист. Просто не мога. Архитект? Има ли реалицазия?

Като цяло ме интересува дали има реализация и това да стана наистина добра в това, което правя.

Нещата, които не ми се отдават са: Езиците. Да, дори българския. Никога не успявам да избера подходящите думи, не се изразявам добре. Не съм срамежлива, нито пък мразя да общувам но със сигурност няма да се справям, ако ми се налага постоянно да говоря.

Второто нещо, което е голям минус, е че мразя да работя заедно с други. Най-просто: Например правя проект заедно с приятел. Това, което прави ми се вижда грозно, несиметрично, неподходящо избрани цветове. Постоянно съм като "Ама това не ми харесва, нека да го поставим тук и надписът да е *еди какъв си* цвят, няма ли да е по-хубаво ако направим така вместо това".

Обичам да работя самостоятелно и възможно най-малко друг да се намесва(разбира се, понякога човек има нужда и от другите. )

Предложете ми специалности, моля. И добра идея ли ще е ако избера зъботехниката, има ли реализация?

Коментари

1.   Забрави за зъботехниката. Това на Запад е професия, която не изисква висше образование и е много ниско платена като цяло - у нас също. Вече дори е изчезнала в страните с високи заплати, защото всичко пращат в Китай или Полша. С две думи тази професия може да стане излишна - скоро ще има и принтери, които могат да правят протези по компютърен модел.
Това е професия без бъдеще. Не слушай даскалици - те си нямат представа.
Учи нещо инженерно щом си добре с рисуване и математика - продуктов дизайн, всякакъв вид инженери се търсят и са добре платени, роботика, автомобили, ел. инж., машиностроене дори.
Също може да помислиш за специалности като Архитектура и други подобни, свързани със строителство - проектант от всякакъв вид.
Всеки втори май иска да учи Фармация, но не е лошо това - у нас има развита фармацефтична индустрия, а и дълго ще има аптеки. Хората искат при покупка на лекарства все пак мнение. Зъболекар, лекар също са професии с бъдеще, но и ще има все по-голям глад за преподаватели и заплатите в образователния сектор ще растат. Ще имаш доста ваканции и хубаво работно време, отпуски, социални осигуровки.

Успех

2.   Щом си добра по биология и имаш логическо мислене, препоръчвам ти специалността Биоинформатика.