Споделена история от Образование

Учител
Така. Какво мислите за тази професия? Момиче в 9 клас съм. От скоро се отказах от мечтата си да бъда ветеринар ( заради една случка с домашния ни любимец) и се насочих към учителската професия. Струва ми се много интересна. Всеки ден се сблъскваш с нови случки в клас, всяка година се запознаваш с новия випуск и тн. Сигурно е вълнуващо да разказваш уроците и да гледаш как всички са се втренчили и те слушат с интерес, никой не гъква и може да се чуе дори муха да бръмне. Децата те обичат, поздравяват те дори на улицата, говорят си с теб като с приятел. Всичко това, ако си сладкодумен, добър учител, разбира се.
Много вдъхновяваща професия според мен. А и доста хора са ми казвали, че приличам на учителка. Обясняват ми, че имам някакво такова излъчване.
Та въпроса си съм го задала в началото, изкажете своето мнение. Как изглежда тази професия във вашите очи? Ще ми е интересно да чуя друга гледна точка.
Благодаря за отделеното време и хубав ден!

Коментари

1.   Порасни, бе, дете!

2.   Дано ти остане тази амбиция и след като завършиш. Аз мисля, че това е най-хубавата професия, но ако се справяш добре в нея и както казваш ти ако си сладкодумен. Съдя по написаното, че си интелигентен човек. Желая ти успех!

3.   Жена ми е учителка. Не мога да се нахваля от нея! Няма по- добра професия за жена. Убеден съм. Малко са им парите, но нищо не може да замени топлата гозба и уюта в къщи, с които ме посреща. Изгледахме си спокойно и децата, благодарение на нея. Съветвам те да се захванеш с тая професия.

4.   Н 3 уби змея :)Хвaлбaтa е, че женa освен, че рaботи е и домaкиня и домa, готвaчкa, чистaчкa и т.н.
Aвторке ти питaш зa професиятa учител, a ти прикaчaт дa бъдеш добрa домaкиня, че някой бългaрски бек ей тaкa дa те хвaли после зa вкусните гозби и уютa у домa.
Извод:учитлките трябвa дa сa и добри домaшни прислужници нa някого си. Тоест- двойнa професия. Тоест-зaдължително сaмо някой готовaнко трябвa дa си търси зa мъж учителкaтa.

5.   Ами сега?
След една случка в училище сигурно и от учителството ще се откажеш, и какво ще правиш тогава?
Астронавт(ка)?

6.   Извинявай, ти къде учиш? Защото едва. и във вашето училище отношението към учителите е точно такова. Та сега си спомни как се държите вие с учителите, как им се лигавите в час, закъснявате, идвате неподготвени, не слушате когато преподават и т. н. и т. н. Прибави към това и обидно ниското заплащане и цялостното отношение на обществото към "даскалята" и още ли искаш да си учител?

7.   Какво мисля за тази професия? Ами професия. Крайно необходима и отговорна.

8.   До номер 6: ако учителят разказва интересно и знае как да общува с деца и как се правят компромиси, повярвай ми никога никой няма да закъснее нарочно, да говори и да не слуша.