Споделена история от Образование

Колко трябва да е зает един студент?
Здравейте! Искам да помоля за съвет!
Студент, 1ви курс съм с не толкова тежка специалност(икономическа), скоро започвам работа на 8часа, а от Януари започам и онлайн курсове за програмиране.
Когато седиш на повече от 1 стол, вероятността да паднеш е по-голяма нали? Смисъл... според вас ще ми е тежко ли, някой да е бил в подобна "заета" ситуация?
Кога ще спя, проекти от университета, кога ще се правят?
То е ясно, че оценките няма да са ми толкова добри там, но като кариера залагам на програмирането. А там кога ще намеря време за упражнение?
Моля споделете мнение, редно ли е да опитам, много ли ще е трудно?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Програмирането е яко зубрене, така че не мисля че ще ти се получи.

2.   Работа и студентство и курсове... Кога мислиш да спиш или нямаш такова намерение? Когато имаш интереси в програмирането, защо записваш икономика? Мини задочно и си работи и се усъвършенатвай в многото си начинания

3.   Представям си, че караш със 140 срещу бетонена стена. Нормално е един студент да е зает, аз лично по цял ден стоя в университета, после се занимавам с битовизми, уча и излизам. Не спа много, не знам как оцелявам последните месеци, но знам, че цялата група се оплаква от същото. Ще ти е трудно, не е невъзможно да съчетаеш нещата, но ученето ти няма да е от първите приоритети, а това прави изпитите няколко пъти по-гадни и изобщо завършването на семестрите става по-сложна задача. Добре е да не забравяш, че дори да си с лесна специалност, трябва да отделиш време на образованието, ако искаш то наистина да върви успешно. Аз лично бих започнала работа на половин работен ден, с гъвкаво работно време и изобщо нещо, което по-лесно се съчетава с всички други задачи. Само работа и университет, криво ляво се справя човек, но като добавиш и разни курсове става сложно.

4.   Айдее и тоя сульо тръгнал програмист да става... с онлайн курс...

5.   Струва ми се, че за студент 1-ви курс много дини искаш да носиш под една мишница. Тези неща започват да се правят във втори курс, когато си опипал почвата. Премислил ли си от къде ще учиш, като няма да посещаваш лекциите? Ще имаш ли време изобщо да учиш? Ще има ли кой да ти даде лекциите и прочие. Ако паднеш от някакъв стол то това ще е стола ти по отношение на образованието. С подобен план е много вероятно бързо да отпаднеш, защото ако нямаш време да учиш и да си в час с материала трудно ще си вземаш изпитите. И за преписване трябва да знаеш за какво иде реч.

6.   Браво, подкрепям заминаването с няколко дейности... че ги има и такива дето само мързелуват и чакат на мама и тати
По принцип... поне при мен не се получава особено лесно... малко баланса е труден в смисъл че на моменти едното върви повече от другото, след което се сменят...
Иначе след цялото това нямане на време и след тази умора... някак се вижда смисъл от цялата работа и се чувстваш добре. Само че и почивка трябва.. имай навпредвид
Стар студент :)

7.   Ще се справиш! Просто осъзнай, че ти предстоят пет години, в които няма да знаеш на кой свят се намираш. Но! Те ще ти се изплатят в бъдеще. Икономика плюс програмиране е отлична комбинация. Нали се предполага, че ще създаваш софтуера и на бизнес организации. Мой приятел е изключително високо платен софтуерен проектант, но той се занимава само с банки. А това му се получава, защото освен информатика е завършил и финанси, така че е напълно наясно със структурата на една финансова институция. Времето на тесните специалисти, според мен, вече свърши. Сега се търсят повече многопрофилни кадри. Смятам, че си на прав път. Що се отнася до работата на пълна заетост, действително е проблем. Не виждам как ще посещаваш лекции, ако си записал редовно обучение. Нямаш ли вариант да се прехвърлиш задочно? Въпреки, че задочните програми абсолютно не могат да се сравняват с редовните, най-малкото защото във втория вариант завързваш контакти с колеги и преподаватели, които могат да се окажат безценни в бъдеще. Иначе, все едно те няма. Прелиташ два пъти в годината над университета, колкото да си заработиш дипломата, и после си никой. Но задочният вариант все пак е по-добър от никакъв. Явно не можеш да разчиташ на помощ от страна на родители, така че - стягай се. Само пет години! После ще наваксаш и с купоните, и с гаджетата и с всичко. Просто ще можеш да си го позволиш.

8.   Две дини под една мищница ще помъкнеш, ама три ще ти дойдат множко. Пробвал съм и трите комбинацииб
Следване и курсове (английски в моя случай и не онлайн) ставаше (това до втори курсл
Следване и работа - също трети и четвърти.
Работа и курсове - също се получава.

Но три в едно - ще ти дойде в повечко. Сериозно можеш да прегориш.

На мен ми се случи в четвърти курс - бях награбил две сериозни работи следването... Издаяних 4 месеца и се сринах. Така че от опит ти казвам - внимавай с претоварването. В началото не се усеща, после уж свикваш... И в един момент без предупреждение рухваш.

Пази се.