Споделена история от Образование

Медицина - череп
Здравейте,
Уча медицина. Носкоро колеги от по-горните курсове ми препоръчаха да си взема череп, че ще ми е много по-лесно да науча както самия череп така и нервната система. Чувала съм че доста колеги имат истински. А цените на пластмасовите макети варират между 700-1500лв което е напълно непосилно за мен. Та въпроса ми е незаконно ли е притежанието на подобно нещо? Все пак говорим за нещо лакирано и изрязано, използвано за образователна цел. Имам ли право да притежавам подобно нещо? Какви са ми правата? Ако предоставя документ че уча медицина имам ли право да притежавам? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не зная, но е смахнато да държиш погубена душа в дома си... а и кой ще се даде ей така черепа за продан, освен ако не са от крадци на гробове

2.   Ако си от София и следваш в МУ винаги ще се намери истински за теб. Отиваш в катедрата по съдебна медицина и деонтология и питаш дали имат в наличие да ти дадат някакъв. В крайна сметка няма място за суеверия, студент си по медицина и е напълно нормално да искаш такова нещо. Добрият лекар става с много практика. Трупохранилището долу е пълно с изоставни от години трупове, някои мисля, че си ги взимат за експерименти, знам ли.

3.   Няма нужда да си купуваш череп. Има милиони добри снимки и 3D модели в интернет.

До 1: Каква душа, бе? Я, се дръж малко.

4.   1, благодаря за безсмисления коментар. Някой друг желаещ действително да помогне?

5.   Като си купиш череп, много искам да ми покажеш как с негова помощ ще изучиш нервната система. Медичката ми тя златна...

7.   Никой няма да ти направи проблем, стига да не е убит човека на когото е преднадлежал.. После ходи доказвай че учиш медицина :D

8.   Запис и аз искам да разбера от къде да си купя, и дали е легално

9.   Аз завърших медицина преди 11 години и тогава ни даваха кости за домашна подготовка. После разбира се ги връщахме може би за нещо такова става на въпрос за черепа. Иначе анатомия се учи така, иначе никога няма да успееш само четейки учебниците. Трябва да го видиш и пипнеш.

10.   Защо не питаш тези колеги как са се сдобили с него?

12.   Номер 5, просто нямам думи... Толкова жалък и безцелен живот ли имаш че ти доставя удоволствие да се заяждаш на потребителите на сайта? Съветвам те да се съсредоточиш върху твоите проблеми първо, защото да си направиш труда да напишеш коментар специално с цел заяждане на друг човек за определено изречение не е здравословно поведение на възрастен човек. Има нещо подсъзнателно!

14.   Аз лично имам истински череп и до колкото знам си е напълно легално все пак от някъде трябва да се учим нагледно :)