Споделена история от Образование

Биохимия реализация
Здравейте! На 19 съм и ми трябва спешно помощ! Тази година смятам да уча медицина, но как се специализирам с биохимия??? Какво трябва да работя, колко пари ще получа? Благодаря предварително! С нетърпение очаквам Вашата помощ и подкрепа!

Коментари

1.   Ти първо влез медицина.Че хич не е лесно влизането.После с годините ще разбереш какво е за теб.
Medical student

2.   Искаш да учиш може би най-сложната специалност, а не можеш да си формулираш нормално въпросите? ! Как да се специализираш? Ами като кандидатстваш за съответната специализация след шест години. Като не знаеш какво можеш да работиш, как си избра тази специалност? "колко пари ще получа" - колко пари ще "получавам" не звучи ли по-ясно? Ако това е целта ти - защо ще учиш такава сложна специалност, учи нещо в ИТ сектора.

3.   Да завършиш медицина и да специализираш с биохимия е малко трудно. Биохимията е предклинична учебна дисциплина и повечето, които ни я преподават, са завършили молекулярна биология. След като завършиш медицина можеш да станеш асистент в катедра към медицински университет, но такъв можеш да станеш и като си завършил Химия или Биология. Освен това катедрите не са много, местата също и шансовете ти не са големи. А и не мисля, че си заслужава. Ще преподяваш, ще правиш наука, но няма да лекуваш (а ще си минала през медицината)
Казвам го донякъде от опит. Студент по медицина съм. Миналата година държах изпит по биохимия. Беше и все още ми е любимият предмет, няма втора такава дисциплина, уникална е. Продължавам да чета материали и да се ровя сред различни учебници и статии, но не мисля да ми е основно занимание. Просто не учиш медицина, за да станеш биохимик, тя е помощна дисциплина и няма такава специализация след шестата година.
Помисли си точно с какво искаш да се занимаваш - биохимия или медицина. Има голяма разлика.
Успех! :)

4.   Благодаря!
-Авторката