Споделена история от Образование

Какво ще ми препоръчате ?
Здравейте, искам да ви попитам, какво ще ми препоръчате да уча след 12клас, нещо което има реализация. (имаше подобна тема, но въпросният човек не беше дори 12клас и нямаше отговори) Аз в момента съм 12клас, но уча музика, която в България за съжаление няма реализация, от малка се занимавам с пеене, исках и след 12клас да се занимавам с това, но впоследствие разбрах това за реализацията​ макар, че твърдо вярвах, че реализация има, но явно съм грешала, стана ми много гадно и за това мисля да го оставя като хоби. И за това ще се радвам, ако ми препоръчате в кой университет какво ще е добре да запиша, ще се радвам и да прочета мнения от студенти. Забравих да добавя, че съм от Варна. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей! Реших да ти отговоря, макар и да нямам конкретен отговор с който да ти помогна, защото виждам, че доста хора са го прочели, но не са писали нищо. Аз също писах такава тема и се надявам някой да ми отговори, макар че съм останала с впечатление, че хората тук четат повече клюкарските истории и статии.
И аз като теб много скоро завършвам и не знам какво да уча. Моят първи и много важен съвет е да не спираш никога да се занимаваш с музика. Най-важното нещо в този живот е да правим това, което обичаме и ни прави щастливи! Наистина е много трудно да се реализираш в тази среда в България и не само.. Въпреки и да има такава възможност и да успееш в тази среда, пак е хубаво, поне според мен, да си имаш някакво друго образование, защото в живота има и подеми и спадове, и не се знае какво може да ти се случи. Много наши певци имат и друго образование. А и за да успееш в тази среда не се иска образование, а талант. Другото нещо, което бих те посъветвала е, да се явяваш на повече конкурси, за да бъдеш забелязан/а. Точно така се преуспява в тези среди. Има много музикални шоута вече, на които можеш да опиташ. И още нещо.. ако не се получи от първият път, не се отказвай!
Искрено ти пожелавам успех и бих се радвала, ако ме държиш в течение с нещата! Хубав и усмихнат ден ти желая!

2.   Следвай музиката... да за съжаление не е много добро заплатено. Пък може да станеш известна... :)