Споделена история от Образование

Избор на тема за най-важния ми изпит
Здравейте,
Моля ви да ми помогнете с избора на тема за устен изпит. Трябва да съм я избрала до края на следващата седмица. За този изпит ще се подготвям почти цяла година и ще изготвям папка с информация по темата. Самият изпит ще се проведе декември догодина пред комисия от българи и немци. Сега да ви запозная с условията. Темата трябва да е контроверсна. Да е въпрос, който стои отворен пред обществото и по който има противоречиви мнения. Не мога да пиша за котки или кучета, колкото и да ми се иска хахах, трябва да е от по-голямо значение. Мога да ви дам пример с теми, които други хора са избрали- "За и против притежанието на огнестрелно оръжие", "Смъртно наказание", "Аборт", "Изкуствен интелект" и т. н. Впрочем тези теми са вече клише според единия представител на комисията. Изключително ми е трудно да се насоча, защото искам да е тема, която ми е интересна и която да е благодатна, все пак толкова дълго ще работя над нея. Затова ако имате добри идеи или самите вие сте полагали подобен изпит, моля да ми дадете съвет. Благодаря предварително.

Коментари

1.   За и против приемането на мигранти.

2.   Можеш да говориш за хомосексуалността, за това дали видео игрите вредят на психиката, за това дали човек се ражда надарен или чрез опит става талантлив в нещо... не знам дали тези ще ти помогнат, но само за тях се сещам

3.   Евтаназия; За или против изполването на наркотични вещества в медицината; За или против наказанието на децата; Клониране; Изполване на животните като опитни зайчета при тестване на различни вещества; Гмо и др. , но за това се сещам сега. Не знам дали съм помогнала, но потърси и в интернет нещо. Вече сме много улеснени с тези компютри. Успех!

4.   За или против евтаназията

5.   "Индивидуалността на хората" от рода на грешното мислене, че хората на сходна възраст са еднакви (деца - глупави, тиийнейджъри - незрели и безотговорни, възрастни - скучни). Можеш да оспориш много теми и да покажеш различните аспекти на възрастите и човека.

6.   Стереотипите, които са завладели човешкото съзнание.

7.   Здрасти. :D Пише ти човек, който се готви за същия изпит цяло лято, а утре ще ми е устната част и ще си представям темата. :D
Нещо контроверсно-що не избереш нещо с бежанците например? Това е добра тема. И актуална най-вече.
И аз адски дълго се чудех каква да ми е темата.... избрах я буквално в последния момент, защото всички други теми, които си харесах бяха или заети или прекалено сложни. Моята е за хомосексуалните бракове.
Предлагам ти да си избереш нещо, което наистина те интересува и искаш да научиш повече за него, защото иначе ще ти е мъка да си правиш папката.
На мен самата ми беше страшно досадно и тегаво, въпреки, че темата ме интересува. :д
И най-вече да е актуално!!
Успех..

8.   DSD II? Ако предложението ми е правилно, с интернет има доста примерни теми. Успех!