Споделена история от Образование

Новият ни "проблемен" Учител по математика!
Здравейте! Ще започна така: Момиче съм, тази година съм в 11 клас, уча в Математическа гимназия от 5 клас. И така от 5 до 10 клас ни беше по математика една страхотна учителка, с невероятно чувство за хумор, с две думи ''позитивен човек''! Но тази година за жалост ни я смениха, не знам поради каква причина.. точно последните две години! И така тази година ни се падна, учителят, който не очаквахме... Един 66-годишен възрастен, злобен и дебел миньон! Още първият час при него, вместо да се представи на класа и естествено ние на него, той извади един 50-годишен "разлагащ" се сборник и започнахме да решаваме задачи от 10 клас. Едно момче от класа прояви желание да реши една от задачите и излезе на дъската, след като записа уравнението, учителят го прекъсна и му се развика"Така ли се записва уравнение бе, малоумник! "Седни си получаваш Слаб 2", научи се как се записва уравнение, та тогава излез и решавай''! Пише двойки за елементарни грешки, особено в геометричната част! Има навик, като той обяснява урока, и някой от съучениците ми като не е разбрал нещо и го пита, започва веднага да крещи и използва обидни изрази.. и дори го отстранява от час, защото нарушавал часа му! Когато решава някоя задача и като му свърши мястото на дъската от неговата част и ни кара ние сами да продължим с решението на задачата, поради многото си килограми пише седнал, не може да стои прав, трудноподвижен е и както бях казала по-отгоре като му свърши мястото на дъската от неговата част, той спира да пише, а почти цялата дъска стои празна и после не разбираме как да решим задачата. Миналата седмица изпитваше и ме посочи да изляза да реша задачата... Започнах да решавам геометричната прогресия и изведнъж ми каза " Ти какви глупости пишеш"! Аз се сепнах и огледах задачата да не би някъде да съм объркала, но всичко беше по правило. Нарече ме"Пълна идиотка"и ми постави оценка 2", досега съм нямала двойка по математика! След часовете, с няколко ученици от класа, ходихме при директора и му казахме как новият ни Учител по математика се държи "ужасно"с нас и обяснява уроците на някакво си супер трудно ниво. А той ни отвърна, че Колегата е учител от 1975-та година в училището ни, как сме могли да се оплакваме от него, та той е бил най-добрият математик в училището и т. н. - без резултат. Събрахме подписка срещу г-н Д. (учителят по математика), че искаме да ни го сменят, но нищо не стана. Имаме 9-часа седмично математика при него и просто всеки час е някаква мъка! Винаги е в лошо настроение, крещи, казва ни че сме "пионки" и как щял да ни прати на поправка! От други ученици съм чувала, че едно време биел много учениците и това, което е днес, не е нищо, сравнение с това което е бил едно време. Да вярно е, че и ние учениците в днешно време не сме "Света вода ненапита", но не означава, че може да се държи по такъв начин с нас! Два пъти ме е гонил от час, защото съм държала учебника затворен и съм се отнасяла несериозно с математиката. Казах и на родителите ми за това, те дори подадоха сигнал и в РУО, но и оттам нищо не направиха... Почти всички от класа ми ще кандидатстваме с математика и като му казахме на учителя, той отново се ядоса и каза "Че не го е интересувал, кой какво ще кандидатства"! Просто искаме да си ни върнат предишната учителка по математика, но явно това е невъзможно!

Коментари

1.   Ако има как го запишете на телефон и го пратете в Господари на ефира. И този човек на 66 г. се чудя как не е пенсиониран вече.

2.   Толкова много години прекарани в учителствуване, явно му са се отразили "негативно" на психическото състояние, а и кажете му, че е време да помисли за пенсия!!

3.   Лошото е, че такива учители от СТАРАТА ШКОЛА, които са близо 40г. учители в дадено училище.. са си бетонирали местата и никой нищо не може да им каже. Нормално е директорът ви да защити "въпросният преподавател", все пак целият му професионален живот е минал в това училище, но да права си.. това че се е доказал като "личност" не му дава право да използва вулгарен език срещу учениците.

4.   Скрита камера и директно в Господари на Ефира или в Youtube!

5.   Скрита камера и директно в Господари на Ефира или в Youtube!

6.   Към автора: Много добре те разбирам! Въпросният учител ми е преподавал и на мен! От Випуск 2010г. съм на МГ, и при нас така беше.. сложиха ни го точно последните две години. Пълен ад и нас ни обиждаше, крещеше, абе изкарваше си комплексите върху нас. Повече от оценка 3 при него не видях, въпреки че умеех да решавам задачите! Съветвам те с класа ти да го снимате с някоя скрита камера и да го изложите публично!!

7.   Да, скрита камера и публично излагане в новинарски сайтове, фейсбук, дори в коментари към новини т. н. всички възможности за да се принудят да го изгонят защото той няма място там.

8.   МОН явно пак върви по ръба в случая! Редно е да пенсионират човека, ако трябва принудително, на 66г. отдавна трябва да е навършил нужната възраст за пенсия! А и както спомена автора Трудноподвижен е... е зорлем си уврежда както нервите, така и психиката!!

9.   За лудница е!!

10.   Ооо.. Диманов, че още ли преподава в Математическата този човек? ! Ужасен гад е, навремето е преподавал по математика на майка ми.. а тя е от Випуск 1987г. представи си! Той живее с двете си сестри и тримата са Несемейни. И да изкарва си комплексите върху учениците!! Но явно вече е прекрачил границата!

11.   Викнете Господари на ефира в училището ви.

12.   В 23 СОУ в София пък всички учителки без Спасова по Френски са гадни истерички и също са за затвора. Мразя ги всичките, те ми провалиха тийн годините. Ако видя някоя от тях ще й набия шамарите, олигрофенки с олигофренките.

13.   Автора: Днес ни преподаваше някакви интегрални уравнения, било допълнителен материал за мат. паралелки и ни отговори че Ако "малоумните" ни главички не успеят в рамките на коледната ваканция да свикнат да решават такъв вид уравнения, директно на изпит щял да ни прати!
Значи много пъти сме се опитвали с класа да го запишем с телефон как ни обижда, но зърне ли мобилно устройство, веднага започва да замеря с маркери и гони от час. Вчера дори, докато проверяваше домашната ни работа, на едно момиче скъса тетрадката и я нарече "празна тиква", защото на една от задачата пропуснала да напише знака "='!

14.   В крайна сметка, Диманов е наистина много добър математик! От него човек може да научи много по математика, но острият му език отблъсква, така е! Аз бих те посъветвал.. родителите ти да направят една среща с него и директора, и да обсъдите този проблем.

15.   Евала на учителя! Ето новото поколение ученици да видят какво значи Учител от Старата школа! Едно време всички учители бяха такива! Да ти ударят шамар, да ти се скарат, по онова време беше съвсем нормално! А сега и при най-малката обида от страна на учителя, нашите разглезени дечица веднага тичат при мама и тати!

16.   До автора: Съберете се с останалите от класа, направете петиция, ако преподава и на други класове, съберете и от други класове петиция

17.   Завършила съм отдавна, но ще ти разкажа подобна история и как ние решихме проблема.
В гимназията имахме страхотна учителка по философия, готина, позитивна... изобщо идеалният учител. Обаче точно последната година си намери друга работа и напусна и ни идва един чичко подобен на вашият, с една дебела книга и то на английски и почва да ни се прави на интересен. Дава книгата на някой, кара го да отвори някъде и да чете и да превежда. Че бяхме в паралелка с английски бяхме, ама това е философия все пак! Гледаш, четеш и... нищо не разбираш! И оня пише 2-ка след 2-ка. С две думи за 1 час ни нацвъка 2-ките на всички. А 12 клас сме, ще се кандидатства... и като се ядосахме и решихме "О, така ли! Сега ще види тоя! " Влиза следващия час, а ние 0 внимание все едно сме си в междучасие. Говорим си, разхождаме си се, една съученичка се лакира, друг чете списание... седя, треска дневника, кашля... пълен игнор! Накрая стана, тресна вратата и излезе. После влезе директорката и ни чете конско, ама никой не се впечатли много. После и Б клас май постъпиха като нас и да видиш ти как още следващата седмица старата ни учителка се върна. Анулира двойките и всичко си влезе в норма и си завършихме нормално. Та ако сте единни и това е решение. Когато всички го бойкотирате директорът иска или не трябва да вземе мерки. Обаче трябва абсолютно всички да го игнорирате за да не могат да ви накажат.

18.   До номер 17, авторката съм: Много пъти съм предлагала на класа си, да не му решаваме задачите, да не взимаме участие в часовете му, но те отказват, защото ги е било страх от него и нормално.. защото като види, че бездействаш в часа му, започва да крещи, замерва с маркери и гони от час! А той това чака, ако с класа направим така, както "вашият" клас са постъпили.... то той ще ни прати всички на изпит! Преподава и на един 12-ти клас, те ни казват, че постоянно се оплакват на директора от това как се държи с тях, но пак никакъв резултат! Аз досега имам цели 5 двойки при него... на Класното ни даде 6 задачи и на една от задачите бях пропуснала да запиша знака "=" и направо ми е написал 2! Ето от такива незначителни грешки са ми двойките при него, а умея да решавам задачите! Направо яд ме хваща!

19.   15, щом на теб ти харесва даскал да се държи с тебе като с отпадък - ок! Явно нямаш нито достойнство, нито себеуважение, да не говорим, че това не е начинът да накараш учениците да учат по предмета ти, а напротив - това е начин да ги накараш да го намразят, както и теб като учител. А щом на този това му е подходът, значи от него става преподавател, толкова колкото от кварталната к... а добра съпруга и майка, даже във втория случай има някаква надежда. Никое "разглезено детенце" не е длъжно да търпи комплексите на някакъв си комунистически изтрещялник с разбирания от памти век. В крайна сметка, никой не му е виновен, че е нисък и дебел, а че е добър математик, не го оправдава.
Към авторката:
трябва да го заснемете по някакъв начин. Вземете два- три телефона, скрийте ги добре, така че да е сигурно, че няма да ги види и го запишете. Има начини, убедена съм и както казаха по- горе - YouTube и "Господари на ефира". Вярно е, че много от съвременните ученици са отвратителни и трябва да бъдат учени на дисциплина, но и подобно отношение от преподавател не трябва да се толерира!

Black Sabbath

20.   19,Просто невъзможно е да го заснемем. В часа,той става и се влачи по стаята и следи дали някой си играе на телефона, оглежда масите..и недай си Боже да хване някой с телефон, или че телефона му е на чина! Започва да крещи,обижда...гони от час! Преди ваканцията, с няколко ученика от класа пак отидохме при директора, да го помолим да ни го сменят..но той ни отговори ,че няма да стане! Имахме родителска среща, но той не е дошъл. А,когато пък е дежурен..сяда на един стол в коридора и пак постоянно крещи... Абсолютно всички ученици от 5 до 12 клас го знаят какъв гадняр е и го меко казано мразят! В часа му дори, ако види..че момче е облякъл къс панталон или момиче с поличка, или "клин", ги гони от часа и съобщава на класният ръководител! Побъркан старец е!

21.   Този има късмета, че не е мой даскал. Ще му съсипят нервната система.
Няма ли вариант да се съберете всички ученици, които го мразите и да направите нещо като протест? Когато сте всички, ще е друго. И не да излезете за един ден и да се откажете, а да протестирате, докато не ви обърнат внимание.

Black Sabbath

22.   21, Никой не иска да се занимава с него! Ти да го видиш, все едно му е омръзнало да живее-вечно е намръщен! Един 12-ти клас ни каза, че никой не смее да отсъства при него, защото писал веднага двойка на този, който го нямало в часа му. На целият клас ни развали "успеха" по математика, а сме Математическа паралелка.. от 28 ученика в класа, само на двама им се оформя 3 за срока, представи си! Много пъти съм искала да стана по желание да ме изпита, да но той дава задача и ако пропуснеш, например знака "=", или някое число, скоба.. те прекъсва и ти пише двойка, ето затова ме е страх да му решавам задачите, иначе ги умея.. Взехме едни интегрални уравнения и изпита последната седмица преди ваканцията едно момиче от класа.. тя каза, че не ги разбира и го помоли да й ги обясни.. но той както винаги моментално се ядоса и й отговори: "Боже, слез и си вземи тази мързелива версия"! и й писа 2! Очите й се насълзиха и най-спокойно си седна. И най-лошото е, че като казваме това на директора, той като че ли го защитава!

23.   Съжалявам, не направите ли нещо заедно, нещата няма да се променят...
Ние коментиращите се опитваме да помогнем, но явно не се получава.

Black Sabbath

24.   Пак съм авторката: Имам един въпрос? Значи с няколко момичета от класа говорихме с Педагогическият съветник на училището ни, относно случая с Учителят ни по математика. Тя ни каза, че учител с толкова години трудов стаж в уч-е и при това "професионалист", ще е трудно да се отстрани, дори и да е прекрачил Прага на дисциплинирането! Но единственият начин е бил да съберем подписи на 1/2 от учениците в училището(тоест поне 500 подписа) и да дадем тази подписка в РУО, а не при директора! Та това според вас дали е възможно?