Споделена история от Образование

Госпожата ми по ЧП ме мрази!!!
Здравейте, аз съм момче на 13, и просто съм много зле по този предмет. Правихме тест преди 2 седмици, и не бях учил, но сега си знам нещата. Та чудя се как да кажа на нашите за това? Защото е 3-та двойка по предмета и направо ме нервира!! И също така, госпожата ни по предмета е просто ужасна. Не се търпи. Ако не знаете някой урок, и ако кажете че не го знаете, тя ви изпитва на същия урок, и разбира се и с това идват минуси (при 3 минуса се пише 2). Надявам се някак си да изкарам висока оценка като петица за годината и да се махна от тази отвратителна госпожа!!! Моля помогнете!!!

Коментари

1.   Отиди след часа при нея и я помоли да останеш на консултация. Нищо няма да ти коства ако постоиш 40минути. Аз също бях зле с Химията(така се нарича в 7 клас), но отидох, обясни мк нещата, показах, че ме е грижа за предмета ѝ, положих огромни усилия и завърших с 5за годината!!! Успех!

2.   Ти трябва да си 7-ми клас. Гледай си българския и математиката. А по ЧП гледай само да завършиш. И какво очакваш от учителката когато не си учил? Да ти пише 6 ли?

3.   Ами учиш си редовно уроците и няма да имаш минуси. Трябва винаги да си подготвен, иначе госпожата трябва да напише минус. Аман от лигльовци, дето искат да не учат и да имат 6.

4.   Какво е ЧП?

5.   Наблегни на този предмет, ако става въпрос само за тази година, избутай я и после, с друг учител, няма да имаш такива проблеми. Предполагам, че не си единствения от класа, който изживява тази мъка. Винаги се намира по един учител, за който предметът му е най-важен и пише ниски оценки под път и над път. Ако за първа година сте с тази госпожа, много е вероятно и просто да ви сплашва. Първата година, в която карах немски, госпожата си носеше прякора Хитлер. Всички ги беше страх да мръднат, оценки различни от 2 и 3 почти нямаше. В резултат се изплашихме и учихме в пъти по-сериозно по немски. Със страх не се учи, зубри се, няма да ти остане много в главата след години, но докато учиш предмета ще го помниш. Нашата госпожа омекна след първия срок, шегуваше се в час, продължи да пише ниски оценки, но само на хората, които се държаха пренебрежително.
Все пак, ако проблемът ви не е малък, съберете се повече хора и говорете с класната. В гимназията, заради подобен учител, половината клас се изсипа в дирекцията. Хубаво е, когато класа се подкрепя и има общо мнение, защото се обръща повече внимание на един проблем, когато се съберат повече хора за дадена кауза. На първо четене поговори с класния ръководител и да се надяваме, че той ще предприеме някакви мерки или че поне ще ти каже как да действаш. Края на срока е, три двойки не се оправят лесно, трябват ти поне 3 четворки, за да стане средно аритметично тройка, а няма много време.

7.   ЧП е "човекът и природата" и явно авторът е 6 клас, защото в 7 се разделя на физика, химия и биология.
авторе, ако наистина те мрази, това няма да е безпричинно - или е убедена че не учиш (не без основание), или се държиш нагло и пренебрежително, или разваляш дисциплината или нещо друго подобно. нямаш друг шанс освен да учиш и така да промениш мнението на госпожата. така че сядай и учи здраво
успех!