Споделена история от Образование

Неприятни съквартирантки
Моята история е следната. Уча в Русия, живея с две момичета от Казахстан, които, имам чувството, досега с хора не са живели. Едната я мързи да чисти, за един семестър максимум три пъти да е почистила стаята, а да готви не бюрото за учене и да влиза с обувки вътре не се свени. На другата съквартирантка пък й се свиди да похарчи пари за неща от ежедневна необходимост - тоалетна хартия, сапун, торбички за боклука, а същевременно купува различни подаръци за близките си. Понеже на мен в един момент ми писна да покривам разходите и на трите ни, започнах да купувам и ползвам въпросните артикули сама. Тогава съквартирантките ми започнаха, вместо тоалетна хартия, да използват... листите от изписаните си тетрадки. И двете учат в магистърски програми, едната даже е завършила Международни отношения в Казахстан и е омъжена. ИЗУМЕНА съм от поведението им. Понеже имахме лек конфликт и във връзка с други неща, в момента не сме в особено добри отношения и те се стараят всячески да ми направят лошо - а живеейки заедно, поводи и начини много. Само да добавя - едната е с хронична хрема и кашлица, заради нея бях настинала и две седмици пих антибиотици, а тя си пиеше чай и вдишваше лукови пари, понеже и това помагало, как ще дава пари за лекарства. В резултат на това за втори път прихванах хремата от нея. Друг пример - скарахме се, понеже на нея й плащат общежитието от Казахстан (връщат и сумата, платена за наем, стига да представи касовата бележка, че е платила). И така тя започна да иска касовите бележки на всички, живеещи на нашия етаж, включително и от мен, за да можела да вземе повече пари от Казахстан. Аз обаче й отказах, и това стана повод за конфликт. Още малко ще сме заедно, но вече не издържам и исках да споделя, а пък ако някой може да ме окуражи с една-две думи, ще ми помогне.

Коментари

1.   Здравей, аз също уча в Русия и повечето хора от тези бивши републики са си такива. Опитай да напишеш молба и да те преместят в друга стая в общежитието, щом тези не разбират от дума и не сте в добри отношения. Успех, дано да се оправят нещата :)

2.   Ами виж, те са нечистоплътни и им липсва елементарна култура. Как така ще се бършат с листа от изписани тетрадки? Простовати са. Ти си европейка, а те са от някакви забити държави от Средна Азия. аз бих те посъветвала да се отправиш да учиш и живееш по на запад, а не на изток. Сама виждаш на какво ниво са хората там. Издръж още малко и не оставай там да живееш.