Споделена история от Образование

Имам ли шанс да вляза?
Здравейте, в момента съм 12 клас и мисля да кандидатствам право в СУ. Въпросът ми е дали е вярно, че в крайна сметка влизат и хора с тройки, защото просто не могат да си запълнят бройката? Също искам да попитам, тъй като смятам да държа матура по история, вярно ли е, че при сумирането на бала вземат предвид оценката от матурата, а не тази от дипломата? В такъв случай по-добре да държа матура по география, за да ми вземат оценката от дипломата по история, която ще е 6. 00
Градът, в който живея е много далече от София и не мисля, че бих могла да се явя на предварителни изпити... Та имам ли шанс? По български също не съм никак зле, имам високи оценки.

Коментари

1.   кандидатстудентски изпит по история ×2
кандидатстудентски изпит по български език и литература ×2
общ успех от дипломата за средно образование ×1
Минималния бал за миналата година: мъже 21,02, жени 22,72. Местата се запълниха след второто кладиране, нямаше трето. Може да влезеш с тройка... ако на изпитите изкараш 6, най-малко 5, а в дипломата имаш 3.

2.   Първо: Влизането с тройки беше миналата година, тогава не им стигаха бройки и за това приемаха всички.
Второ: Вярно е, че се взима оценката от матурите ако кандидатстваш с нея.
Но ако искаш право в СУ почвай уроци и се стягай и аз съм 12 клас ;0

3.   Да взимат матурата, независимо колко е висока. Аз така се прецаках с матура.
Вземи си лесна матура за висока диплома пък си кандидатствай с вътрешния.

4.   В сайта пише, че има изпит и по БЕЛ и по История и без тях не може да се влезе. Така, че ходенето до София няма да ти се размине. И да ще гледат оценката ти от матурата ако правиш по История. И гледат и тази по БЕЛ. Толкова ли не можа да напишеш СУ Право балообразуване и да видиш. Иначе започвай от сега да учиш, че темите са трудни. Имам съученик, който влезе Международни отношения, но учи цялата година на 12-ти клас по История и БЕЛ. И не е както каза номер 1. Изпит по История по 2 Изпит по БЕЛ по 1 и оценките от дипломата по БЕЛ и История. По БЕЛ ясно, че ще е матурата. А по История зависи дали ще правиш по него. Ако имаш 6 няма смисъл.

5.   Номер 4, влязох в тъпия им сайт и нищо не разбрах, затова реших да пиша тук!

6.   И като каква мислиш, че ще се реализираш след като завършиш? Съдия, прокурор или може би адвокат? Защото те само тебе чакат и наплива на юристи от всякъде не е огромен, нали? Като човек завършил същото и то именно в СУ ти казвам най-добре не се захващай. Изключително бавна и трудна е реализацията! Аз все още продължавам да се боря да пробия, но не е лесно и то никак.
П. С. Не мисли, че като си кадър на СУ се ползваш с предимство пред хора, които са завършили в Нов български, ВТУ или Благоевград, например. Важни са контактите и повечко "стотинки" ако имате ти и семейството ти ще е добре. Казвам го от опит. Успех

8.   Имаш шанс!