Споделена история от Образование

Задочно
Ще бъде кратка - искам да запиша Психология, проблемът е, че живеенето в друг град ми е просто непосилно от финансова гледна точка, колкото и да ми се иска да намеря заобиколен начин, тъй като имам само едно родителско лице, което само по себе си не изкарва достатъчно, за да ми помогне с издържането. Остава да запиша задочно, което и планирам да направя, и вероятно по-късно да се прехвърля на редовно, но не знам дали така не изглеждам твърде несериозна, колкото и смешно да звучи. Или дали няма да ми бъде може би с една идея по-трудно относно усвояването на материала? Може ли някой с опит да ми каже какви са минусите и плюсовете на задочното?

Коментари

1.   Аз уча психология в СУ първа година. Тук не се изисква присъстве по нито една от лекциите. От 22. 01 сме в сесия, а има едно момиче което не е идвало нито веднъж, но писа в групата ни във фейсбук да пита за изпитите. Ако е достатъчно подготвена да си вземе изпитите няма да й направят никакъв проблем за присъствията, даже няма и да разберат. Имаме конспект по всички предмети, може да помолиш някой да ти каже какво допълнително са казали преподавателите. Можеш да запишеш редовно и да идваш само за изпити. Минус е че изпускаш бонус към оценката от междинни домашни, но ако не се бориш за 6 това не е проблем. На мен лично би ми било трудно да се справя ако не бях идвала нито веднъж, но със здраво учене по конспекта не мисля че не би се справила. Таксата за 1 семестър е около 250 - 300 лв, пробвай така, а ако не става здраве да е. Имай предвид че много трудно приемат обаче. Аз бях с бал 27 от 30 и не ми стигна и сега съм платено. Но мисля че това е най-добрия вариант който ти казвам. Във университетите където има задочна форма (в су няма) образованието е под всякаква критика, работодателите признават су като най-добър и там някъде нбу също горе-долу. Не ти препоръчвам другите.

2.   Здравей. :)
Аз уча задочно, минус е това, че задочно не създаваш толкова контакти, но иначе абсолютно нищо друго даже препоръчвам на всички! Да стоиш с години в друг град и да се води, че ходиш на университет и за това нищо друго не правиш. Реално само се виждаш с приятели и харчи парите на вашите. Учи задочно и през това време гради живота си! Работи, занимамай се с каквото пожелаеш, учи, чети, прави нещо полезно и приятно за теб, каквото и да е то!