Споделена история от Образование

Имам проблем с очите и образованието ми
Здравейте аз съм момче на 20 години и завърших миналата година. Тази година смятам да влизам в университет и проблема се състои в това, че от както се помня съм се насочил в сферата на дизайна и рисуването занимавал съм се и с фотогряфия и работата е, че за развитието на тези неща се работи само на компютър, а аз имам проблем с очите от 3 години и просто от поглеждането на монитора ми става зле изморяват се и ме заболяват също така се влошава качеството на това, което виждам и просот не използвам компютър и телефон. Та просто не мога и да си помисля да запиша граафичен дизайн в Търново както мислих преди това ще ми смели главата и очите просто след всяко сядане на компа ми се разваля деня толкова е сериозно. И в крайна сметка реших да записвам живопис обаче майка ми не ми разрешава, защото само можело да съм даскал е да какво да направя?? не мога да докосвам компютри и стова почти всичките ми идеи се изчерпват. Ходил съм на лекари и дават едни капки и не действат това е, имам очила, които ползвам за четене и телевизия.. даже за да напиша товая се изискваха много усилия.. помогнете с някакви идеи не знам какво да правя.

Коментари

1.   Продават едни специални очила за хора, които стоят продължително време пред компютри, провери ги.

2.   Иди пак на очен лекар и то добър специалист, май не са ти изписали правилните очила.
И аз имам подобен проблем и си изтормозих очите (много учене, четене и висене на комп и тел) и капки ми изписваха, ефект нямаше. Сега ползвам очила, работя с компютър. Същите протеснения като теб. Поне с очилата вече не ми се уморяват толкова очите.
По-малко стой на компа и телефона.

Не се отказвай от мечтите си!

3.   Бих ти препоръчала да си направиш друга консултация с по-добър специалист. Каква по-точно ти е диагнозата? Срещала съм хора с много големи диоптри, които живеят нормално. Е, не са графични дизайнери, де.

4.   тествай с наистина качествен монитор - виж някъде епълски или друг висок клас. с ниско ниво на шим и режим без синя светлина. събври пари и се сдобий с такъв, ако проблемът изчене. днес няма професия без комп ( по офиси, навсякъде).

5.   Има очила за работа с компютър, има и такива които са геймърски и са по-евтини, но са с едни жълти стъкла и смятам че няма да виждаш цветовете акуратно. Може би трябва да потърсиш друг специалист, защото явно имаш проблем със зрението, но едва ли се решава с капки. Може би имаш нужда от по-различен диоптър... не знам.

6.   От Търново съм, и аз се насочвам към тази сфера, от лично търсене вече 2 години мога да ти кажа че подобно нещо без техника /компютри и тн./, може да се изучава само в София.

7.   Здравей, аз уча програмиране и също имам много сериозен проблем с очите - абсолютно същия като теб, дори сега докато пиша това ги усещам сухи и напрегнати. На 18 години съм и проблема се появи преди няколко месеца, но това е заложено генетично - всяка болест. Просто в момент на стрес се отключва.
Искам да ти кажа че всичко има решение. Разбира се че ще ти бъде по-трудно от на останалите, но недей да се отказваш, защото всеки проблем по пътя към целта е просто спънка за да се види дали наистина заслужаваш бъдещето си.
Сега ще ти кажа едни неща, които знам (малко са разбъркани, едно от друго, но мисля че ще ти послужат)
* Никога не гледай в монитора ако зад него има източник на светлина, защото зеницата се разширява повече от необходимото и окото се дразни.
* Има една програма, казва се ИРИС, която ти прави екрана специален :д
* Вземи си овлажняващи капки за очи.
* Разхождай се в тъмното.
* Наблюдавай луната, първите минути на изгрева и последните минути на залеза.
* Когато си навън гледай възмножно най-надалече.
* Спи поне от 22:00 до 02:00.
* Движи си очите, а не ги впрягай в една точка за дълго време.

Има още доста неща, но като цяло просто се грижи за здравето си и вярвай в себе си. Знам че е трудно да следиш всяка своя стъпка и всеки поглед, но трябва да приемем че живеем в такива времена че вече почти не е възможно да се изолираш от технологиите и радияцията. Къщите на хобит или окията на някоя мистериозна гейша не са от нашата генерираща заплати реалност.
Надявам се да съм бил в помощ, целта на този коментар беше да те окуража защото, не си сам в това положение и не си струва да се отказваш от това което обичаш и си премислял с години.

Най-успешните хора в дадена област са тези които не са създадени за нея, но не са се отказали. Това сме ние, готини сме защото блъскаме здраво :)