Споделена история от Образование

Абсолвентски бал
Здравейте, завършвам тази година и... някой може ли да ми каже какво подяволите представлява абсолвентския бал. Знам, че звучи смешно да питам, но се чувствам малко неловко по темата.

Коментари

3.   Ми този, който се прави, поне след като завършиш бакалавърска степен в университета, мисля... Но нямам идея какво представлява това, ма изобщо, ний такъв нямахме, когато завършихме... А и то много малко от нашта група/поток бяхме издържали държавния си изпит тогава, от първия път нали... Може донякъде поне, не знам, да прилича на абитуриентските, все с музика поне, но... нз

4.   Честито!

6.   Организира се от университета, поне церемонията по връчването на дипломите, а може и "нещото" след това. Ако не - "празнувате" си с групата/потока, както се разберете и както си го направите. Като цяло за него няма такива "правила", както за абитуриентския.

7.   Абсолвентския бал е сходен на абитуриентския. Разликата е, че с абсолвентския бал се слага края на бакалавърската степен. Дали този бал ще се състои зависи изцяло от хората, които завършвате. Този бал не е толкова помпозен и изкуствен, колкото абитуриентския, тъй като вече хората са значително по-зрели и не се вълнуват до такава степен. Нашият випуск си организирахме бал малко преди да завършим през 2015. Събрахме се в Резиденция Тера (нямам представа от кой град си). Кувертът ни беше 90 лв. Огромен плюс беше това, че имахме възможност да си вкарваме неограничено количество алкохол и доста пари спестихме. Имахме си ди-джей и фотограф. Спестихме и пари от дискотеки, защото нямаше ограничение във времето, в което можеше да сме там. Лично аз си прекарах стократно по-хубаво, отколкото на абитуриентския бал. Не съм дал и лев за дрехи, обувки и пр. Използвах наличните неща в гардероба ми.