Споделена история от Образование

Магистратура в Швейцария
Здравейте, скъпи приятели!

Силно се надявам тук да има хора, които учат или работят в Швейцария и поне до някъде да са запознати с образователната система там!

Студентка съм втора година по "Актьорско майсторство" в България и възнамерявам да продължа образованието си за Магистър по "Драматургия" в Швейцария.
Предпочитанията ми са за държавен университет в френската част... затова съм се спряла на Лозанския университет, където има специалноста, която ми трябва, даже и с английска програма!

Основното нещо, което искам да ви попитам е за езика: има ли възможност там да кандидатствам и да започна с английски и паралелно с това да уча френски? Или още от сега да започна да уча френски и направо с френски да кандидатствам, когато му дойде времето? Но език учи ли се за период от 2-3 години?
(На мен специално за научаването на английския ми отне доста време). Знаем, че език най-лесно се учи, когато си в самата държава!
Следващият ми въпрос е за таксите и разходите. За този университет намерих информация, че цената за една семестриална такса е м/у 500-600CH. (За което си нямам никаква идея дали тази информация е вярна, но това ще се разбере в последствие).
И последното нещо, което ме късае е за пребиваването. Вярна ли е информацията, че всеки, които е приет да следва там трябва да има открита банкова сметка с порядъка на 25 000 CH? . Тъй като това ще е гаранция, че разходите на студента ще бъдат покрити? !

Последното лято бях в Женева и там се оправях с английски. За разлика от тук повечето хора го знаят, дори и възрастните.
Много търсих в интернет някакви групи и информация за Българи, които са студенти в Швейцария, но това, което намерих беше оскъдно... явно да си студент от балканите в луксозната държава е някаква рядкост!

Разбира се, че ще падне голямо питане, обаждане, ходене до там и търсене на информация, но и вашите мнения също ще са ми в плюс!

Коментари

1.   Който може да си позволи такова нещо да не задава въпроси.