Споделена история от Образование

Без Основно Образование?
Здравейте, на 17 години съм и живея и уча в Германия. От 4 години уча Немски език, който така или иначе не го научих, или поне не го научих достатъчно добре. 2014, 14 Август пътувах за Германия и на 15 септември тръгнах на Deutsch Kurs. Начина на преподаване и обучение бяха под всякаква критика, и за 2 години успях да науча основните неща, и даже малко повече над основното. Идваха все повече и повече бежанци и се занимаваха с тях, а ние останалите тъпчихме на едно място. Пред годините съм копнял да уча и да живея в България, тъй като още от самото начало, когато дойдох тук, разбрах че няма да станат нещата и не се чувствам на мястото си. Говорил съм 100-тици пъти с Баща ми по тоя въпрос, и той все намираше причини от сорта на ''Не мога да те гледам, ще заминавам за чужбина'' и т. н.. И така се лутах, докато 2016г. началото на Ноември ми дойдоха учебниците по пощата, защото се бях записал Задочно. Изпитите ми бяха началото на Януари месец. От 12 предмета, само 2 от тези предмети успях да взема (История и Биология ) Много четох, но и беше трудно, защото ходих всеки ден на училище от 7 до 13ч и трудно съчетавах уроците с езика. А и другото което е, че ми дават някакви листи (уроци) и си дърпам на случаен принцип, но за мой късмет, точно този урок не го знам, а и не мога да назубря 50+ урока само от Историята, ами Биология, Химия, Математика, География... Мозъка ми става на каша, и как да ги взема тези изпити? Сега си оставам със завършен 6-ти клас, а друга алтернатива няма, защото във Сливен единствено и само приемат след 7 завършен клас. Дайте ми съвет, искам да си взема книжката... Искам да работя като Шофьор, но всичко това ме спира...

Коментари

1.   Кой те е записал на курс по немски? При положение, че имаш диплома за завършен 6 клас е трябвало да се запишеш в интеграционен клас, а след това да те прехвърлят в нормален такъв. Намери най-близкото Hauptschule и попитай дали в тази ситуация може да се запишеш и да вземеш няколко класа наведнъж. Възможността е малка, защото си на 17, но все пак опитай. Трябва да намериш начин да вземеш поне диплома Quali (9 клас) или Mittlere Reife/Hauptschulabschluss (10 клас), след което може да направиш аусбилдунг например за Berufskraftfahrer или KFZ-Mechatroniker. Отиди в най-близкия Bildungszentrum и попитай за опцията Schulabschluss nachholen, там ще ти предоставят повече информация. Не се отчайвай, ще намериш начин! Желая ти успех!