Споделена история от Образование

За какво мечтае българинът? Проучване по психология
1. На колко години сте?
2. За какво мечтаете? /т. е. какво искате да ви се случи оттук нататък в живота/

Здравейте, интересно ми е хората на различните възрасти за какво мечтаят, правя и нещо като проучване за един материал в университета, тъй като съм бакалавър по психология 3-ти курс. Благодаря на отзовалите се.

Аз, ще споделя, тъй като искам да започна първа, мечтая да завърша успешно и да работя като психолог, а след това да срещна мъж, с който да създам семейство и да имаме ако не две, поне едно детенце. Мечтая и да пътувам по света.

Коментари

1.   1. 35
2. Опитвам се с професионалните качества които имам да направя България красива или поне собствения си двор и къща, занимавам се с ковано желязо и дърворезба.

2.   17г момиче
Мечтая да следвам операторско майсторство и да работя някой ден по специалността си. А и също много да пътувам по света. :D

4.   1. 32
2. пари и една жена, в която съм влюбен

5.   1. 11
2. Мечтая всеки да ме харесва каквато съм и като порасна да бъда паранормален физик

6.   1. 20
2. Мечтая да имам собствена къща (не апартамент), да се реализирам в избраната професия успешно, да напиша книга и да съм щастлива.

8.   На 26 г.
Мечтая да си построя къща ателие от стари автобуси извън населено място, да ми потръгне в творческите занимания и най вече да открия момиче със сходни на моите интереси, все пак извън града ще ми е самотно понякога.
Имай предвид в твоето проучване че тук ще отговорим хора които сме целеустремени към нещо, а един голям процент просто ще отворят и затворят темата.

9.   1. На 23 и половина
2. Разбира се имам много мечти, но на този етап всички са засенчени от някой перипети, които ми предстоят в съвсем близкото бъдеще. Имам доста изпити за взимане, а след това и много тежък държавен изпит. След това се надявам за си взема дипломата тази година и да си завърша образованието. От там насетне мисля да започна лека-полека да реализирам мечтите и амбициите.
Разбира се желанието за живот и здраве на всички хора, които обичам винаги е най-силно и важно.
Има и едно момиче, в което съм влюбен от 6-7 години, но за жалост продължава да ме е страх да и го призная, а и сега покрай тези изпити тотално съм отвят и ни най-малко ми е за това :)

10.   М 32 имал съм всичко освен спокойствие вече нямам нищо но имам спокойствието си следователно и здравето си което ми е достатъчно. Малко повече пари няма да откажа от въздуха но ако не дойдат няма значение защото имам план Б

11.   Жена на 36 съм. И да ти кажа съм щастливка. След доста трудни години най-накрая част от мечтите ми се сбъднаха. Сега остава здравето на един изключително важен за мен човек да се подобри и ако е възможно да си намеря по-добра работа. Иначе си имам всичко, прекрасен мъж, готино семейство, че и сладко кученце. А за материални неща просто не си струва да мечтаеш. Виж не бих отказала дълга екскурзия с любимия мъж. Та с две думи мечтая за здраве, любов (нея си я имам, но повече не е излишно), нова работа и достатъчно време за любимия мъж, семейството и пътувания.

12.   Ж 30
Мечтая за здраво семейство, за удовлетвореност в работата и да пътувам по света, когато имам възможност... материалното не ме влече толкова-искам толкова, колкото да е достатъчно за нормален живот

13.   Да завърша и да отида да уча висше в чужбина, където да се устроя. България не е за мен. За семейство е рано да се говори, тъй като съм по-свободолюбив, но бих искал да срещна истински приятели и сродна душа.

14.   1. 17г.
2. Мечтая да стана учителка. Искам да науча децата не само да учат и да зубрят едно и също, искам да ги науча сами да откриват. Искам да ги науча на морални ценности, на това да бъдат човечни. Искам да направя нещо хубаво за България. България има нужда от по-светло бъдеще. Бъдещето ѝ зависи от младото поколение. Мечтая да имам деца. Мечтая да посветя живота си на децата.

*От български гражданин, с турски произход*

15.   Ж19
Искам да срещна стойностен мъж, с когото да създам семейство, да живея в хубаво жилище и да имам достатъчно пари, за да си позволявам почивки.

16.   Жена 21г.
Да се реализирам в Испания, евентуално някой ден да изкарам докторантура, да срещна голямата любов, с която да съградя живота си.

17.   1. на 30.
2. мечтая да забогатея напук на пречките и да дойде момент в който жените да се избиват за мен. Другото и в момента си го имам - здраве, интелект, подкрепата на семейството ми. Тези двете ми остават и току-виж приема живота си за щастлив. :)

18.   Мъж на 29. Мечтая ентропията да е благосклонна към човешкия вид и всички да успеем да реализираме човешките си способности. Тоест, в скоро време да колонизираме нови планети (започвайки с Марс), да постигнем безсмъртие, да усвоим телепортацията (за момента можем само да се доближим до там), да станем господари на време-пространството. Да достигнем Бог, което ни е като мисия дадена от самия Създател.

А в по-личен аспект мечтая за подходяща жена, с която да споделяме дните си и да създаваме нов живот! :)

19.   1. 25 г.
2. Близките ми и аз да сме живи и здрави. Да осъществя идеите си, да пътувам по света и реално да помагам на хората, без да ми се налага официално да работя това, което завърших.

20.   Мъж, 31 Искам да се влюбя и да изживея истинската любов, да бъде страстна и откачена като на филм, след което да имам две дечица. Много би ми се искало също така да постигна нещо в живота така, че да остана в историята, да направя нещо велико и родителите ми да се гордеят с мен :)

21.   1. 19
2. Принципно мечтаех да намеря стойностен мъж, с когото да създадем семейство и евентуално да живеем извън града, защото градската обстановка вече ми идва в повече, ако че съм родена в голям град. Но сега животът ми търпи промяна, както и мечтите ми. На този етап най- важното е да ме приемат да уча.

Black Sabbath

22.   1. 20
2. Мечтая да преодолея нуждата си постоянно да се променям, за да се харесам на хората. Мечтая някой ден като се погледна в огледалото да бъда горда със себе си и да не се критикувам. Мечтая си да науча езика перфектно в страната, в която живея в момента и да вляза в университет със специалност Психоанализа. Мечтая някой ден да бъда щастлива и да не изпадам в депресивни състояния постоянно. Мечтая да не мисля толкова задълбочено и да не се тревожа постоянно за бъдещото си. Мечтая някой ден да погледна зад себе си и да ми хареса това, което виждам. Мечтая да преживявам по-лесно провалите и да разбера от какво имам нужда, за да не бягам и да не се местя постоянно. Мечтая да стана по-доверчива и да вярвам на хората, мечтая да се науча да помоля, да поискам помощ и да бъда по-смирена.

23.   1. на 18
2. Мечтая за спокоен живот, добра кариера, щастливо семейство и собствено. жилище.

24.   1. 18
2. Мечтая да намеря истински приятели, истинска любов, да подобря отношенията със семейството ми, да се гордея с професията, която избера и да работя с удоволствие. Искам да бъда по-уверена, да знам повече... да обичам повече себе си.