Споделена история от Образование

Английски език в университета
Здравейте. Моля историята да бъде одобрена. Става въпрос за английския език, който е проблем за мен. Влязох в университет с изпит по английски език, който взех с тройка, исках да се явя на изпит по немски, но направих грешка при попълването на документите, която открих при получаването на служебната си бележка за явяване на изпита и нямаше как да коригирам нещата. Работата е там, че никога не съм учил английски и знам само няколко думи на него. Отделно и произношението му ми е много противно. Та така, влязох аз в поток с интензивно изучаване на английски език и се оказа, че имаме само упражнения. На тях се води списък на присъстващите. Само два пъти съм отсъствал по английски, но нищо не разбирам, когато ме попитат нещо. Може би ще остана на поправка, която е абсурдно да взема. Преподавателката ни пише плюсове и минуси за участие по време на занятията. Видях, че имам само 2-3 плюса, всичко останало бяха минуси. Още нещо, догодина трябва да избера втори език, щях да избера немски, защото съм го учил, но за немски и руски няма желаещи и групи ще има само по френски и испански. На френски знам 20 думи и ми е много странен с безумното си произношение. Нищо не разбирам, прекалено е завъртян и сдъвкан. Испанският е по същия начин, добре говоря италиански, защото като малък го учих самостоятелно за известно време и ми е много интересен, но абсолютно нищо не разбирам на испанците, говорят изключително бързо.

Коментари

1.   Откакто съм влязла в университета (за да уча специалност с английски), никакъв английски не знам. Влязох супер подготвена и знаех толкова много, а за година-две уважаемите лектори направиха кругла нула от мен.
Университетът е просто място за разнообразие, но не може да става и дума за учение, което ще ти е от полза в работата и живота. Съжалявам, но е така.

2.   Или се прехвърляш там, където си искал да бъдеш от самото начало, за да изучаваш немски като първи език, или сядаш и почваш да учиш английски. Втория език не е толкова важен, няма да ви натоварват толкова с изучаването му и няма е проблемен, вероятно ще започнете да го изучавате от начало. Поговори със съответните лица в университета и проучи възможностите.

3.   Няма възможност за прехвърляне. Според мен университетът е пълна загуба на време. Ако сам не искаш да научиш нещо, няма как някой да те научи.