Споделена история от Образование

Да учиш физика в чужбина
Здравейте! Тази година завършвам и искам много да уча ядрена физика, харесва ми тази наука. Варианта ми е да уча в Германия, но не знам немски. Според вас как да постъпя? Благодаря предварително!!

Коментари

1.   Или учи в страна, в която знаеш езика, или научи езика.

2.   За Германия ти трябва сертификат за езика и повечето университети търсят диплома 6, 00. Така, че не става.

3.   Защо пък да не става щом има желание ученикът всичко може следвай мечтите си

4.   Мен пък много ме е яд, че не седнах да науча немски като хората. Имах часове в гимназията, беше ми втори език, поназнайвам, но уменията ми стигат да си купя хляб и да обясня на лекар какво ме боли. Дипломата ми от гимназията е отлична, езиците ми се отдават и майка ми много ме натискаше да уча в Германия, но аз се притеснявах за езика. Записах си техническата специалност тук. Мина първия семестър, изредиха се всички преподаватели да ни обясняват какви сме идиоти, че искаме да станем инженери. Видиш ли, срам и позор. Още на записването имах куп проблеми с канцеларията на университета. Предаваме по няколко папки с упражнения, за които сме учили сами от учебници и ръководства, защото никой не е седнал да ни обясни материала човешки. Задаваш въпрос-> изписват дъска формули, питаш защо тези формули важат -> ами, така, не мога да ви обясня. Излиза една асистентка на дъската и на всяко второ изречение запъва, после поглежда в учебника и чуваш култувата реплика: „Чакайте малко, че тази формула не я знам и точно това упражнение не мога да ви го обясня. “. Това се случва почти всеки час. Как е възможно да не можеш да обясниш поне едно упражнение, учил си докторантура и са те сложили да преподаваш? По средата на сесията един от лекторите ни каза, че ние не искаме да учим. Студентите се отказвали, защото били мързеливи. Ами, да, то няма общо с факта, че всеки ден те унижават и за н-брой лекции само си си разходил краката и нищо повече. Изпити се взимат, за заверки киснеш по цял ден пред кабинетите и ти подписват, но самото отношение е под всякаква критика. На твое място ще поработя една/две години и ще си платя курсовете по немски език. Вярно е, немският е кучешки език, не звучи добре и изреченията ще ти се струват обърнати наопаки, обаче не е невъзможно да се научи. Граматиката е малко по-особена, изговора е по-лесен от този в английския. Всъщност, ако си учил английски, много от думите ще ти се сторят сходни и ще ги запомниш лесно. Преследвай си целите и не бъди страхлив като мен. Ти си млад човек, целият живот е пред теб, редно е мечтите ти да са толкова големи, че да те плашат. Е, и? Действай. Работи всеки ден като вол, но да знаеш, че ще направиш точно това, което винаги си искал! Език се учи, с чужденци можеш да се разбереш, 3 трудни години балакавър се завършват, а усещането да си постигнал желаното е по-приятно отколкото се описва с думи.

5.   До номер 4 много благодаря за отговора. Ще се стегна и ще го науча този език и ще направя всичко възможно да се получат нещата, да си осъществя мечтата! Наистина много благодаря!

6.   Езикът ти е най-малкия проблем ще го научиш