Споделена история от Образование

Сертификат по английски
Здравейте!
Искам да ви попитам дали има смисъл да взимам въпросния сертификат по английски. Знам, че ще ми отвори много възможности, но имам намерение да взема C1 Аdvanced и дори С2 Proficiency и затова се питам дали има изобщо смисъл да се явявам на B2. Не ми е за парите. Просто искам да си спестя излишните главоболия около изпита, но пък знам, че ако изкарам 180 точки, ше получа сертификата за по-високото ниво... Затова много се колебая. Моля, дайте ми съвет. Моля модераторите да публикуват темата.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако мислиш, че имаш нужната подготовка да вземеш по-високо ниво, се яви. Според мен е редно да го направиш и иначе, защото не се знае колко време ще ти отнеме С1. Щом парите не са проблем, тогава отиди да провериш знанията си и да видиш какво е да бъдеш на подобен изпит. Главоболията накрая се оказват полезни и си изграждаш едно спокойствие за следващите изпити. Все се страхувах от изпити, докато не започнах да се явявам на всевъзможни такива, сега не ми пука, правя го по навик и с пълно спокойствие вървя към изпитната зала.

2.   Ако изкараш 180 точки, получаваш сертификата FCE, на който пише че нивото ти е C1, а не CAE. Така че откъм отваряне на възможности полза от това явяване нямаш. Ако така и така ще взимаш по-високия, единственият смисъл е в това, което номер 1 казва - да свикнеш с изпитната ситуация, но сам/а трябва да си прецениш доколко това си струва.