Споделена история от Образование

Консерватория
Здравейте. В 11 клас съм и напоследък започнах много често да се депресирам относно това какво мисля да следвам и какво ще работя. Проблемът е, че знам с какво искам да следвам, но е почти невъзможно. Та накратко от 11клас съм в музикално училище със специален инструмент флейта. Винаги съм мечтала да се занимавам и да си изразявам душата с музика, един ден да свиря в симфоничен оркестър, но просто се осъзнах прекалено късно. Толкова много го исках, но просто нямаше възмножност, но сега когато се появи е прекалено късно. Бих искала да продължа да свиря на флейта и след 12клас, бих искала един ден да работя в оркестър, без значение колко мизерно е заплащането и колко малко хора днес почитат такава музика. Но само за две години свирене, не бих могла да наваксам всичко и да следвам в консерваторията, повечето флейтисти започват най-късно от 15годишна възраст, а аз започнах на 17..
Искам да знам дали има някакъв шанс, да ме приемат в консерваторията и какви са критериите за работа в оркестър?

Коментари

1.   Не пишете откъде сте, в кое училище учите и т. н.
Симфоничната музика е невероятно красиво вълшебство. Ако наистина това е мечтата ви, следвайте я! Непременно кандидатствайте в консерваторията, но ако не стане от първия път, не се отчайвайте.
Помислете за резервен вариант. В края на краищата не е речено, че трябва да влезете в консерваторията веднага след завършване на средно образование. Може да ви приемат и на следващата или на по-следващата година. А дотогава трябва да работите като музикант в оркестър, с любимия ви инструмент. Помислете за работа във военен духов оркестър. Със сигурност знам, че е достатъчно средно музикално образование, със съответен инструмент. Оркестърът на Военно-морските
сили във Варна, например, освен да свири маршове, подготвя и изнася на много-добро ниво концерти с класическа музика. Така че ще бъдете удовлетворена от работата си, ще се подготвяте практически за изпитите, а освен това ще имате средства за да живеете. Предполагам, че и другите военни оркестри имат такъв репертоар. Имате време, проучете, решете и действайте!
Щом имате желание, щом сте убедена, че призванието ви е точно такова, не се отказвайте и ще бъдете щастлива!