Споделена история от Образование

Учебници за изпитите по медицина?
Здравейте! Искам да попитам по какви учебници трябва да се подготвям за изпитите по медицина. Смятам да кандидатствам в МУ София и в Пловдив. В момента уча по биология от издателство Булвест - 9 и 10 клас, по химия имам един на Просвета и два на Анубис, но за 8 клас нямам нито по химия, нито по биология. Също така не знам дали да си взема профилирана или задължителна подготовка.
Ако някой от вас се е подготвял за изпити, ще съм благодарна да споделите от кои издателства са учебниците ви. Благодаря!

И относно сборниците със задачи, задължително ли трябва да се купуват? Също и тези с конспектите за различните университети?

Коментари

1.   Влез във фейсбук групата кск 2018 медицина, дентална медицина, фармация

2.   Като цяло в повечето университети (примерно СУ, но мисля, че и в Пловдив ще да е така) е важно да си развиеш темата и да говориш по всички точки, пък откъде учиш няма значение (поправете ме, ако греша). Сега, в МУ ти сравняват до запетайка темите от учебниците на Анубис, което според мен е страшно малоумно, но ако искаш да учиш там, просто трябва да назубриш учебниците и готово. По химия честно казано не знам кои учебници искат, обаче и там е яко зубрене на теми.

3.   Н. 2 е прав/а/ за МУ София и МУ Варна (не съм сигурна дали са на Анубис точно, това го има в кандидат-студентските справочници). По-добре се ориентирай към друг университет (СУ, Пловдив или Плевен).

4.   Иска се зубрене и на трите учебника и да-трябва да си вземеш сборниците по биология, ако искаш да издържиш изпита, защото задачите се падат от там. За химията е необходимо да се запишеш на уроци, за да ти дадат развити темите за органична и неорганична и да се научиш да решаваш задачи. За всеки град изпитите протичат различно и някои от темите малко се разминават, така че може би е най-добре да решиш къде точно искаш да учиш и да се подготвяш по определени конспекти. Успех

5.   За София и Варна учебниците по биология за на издателство "Булвест", а за Пловдив - "Просвета". И да, трябват частни уроци по химия. По биология можеш и сама да се подготвиш с много четене.