Споделена история от Образование

Доктор го е страх от кръв
Момче на 16 г. съм и много искам да уча медицина или дентална медицина от малък ме влече и родителите ми се занимават с това и баба ми и дядо ми са се- абе общо взето цялото семейство ни влече. Справям се много добре по химия и биология обаче имам един голям проблем- прилошава ми от кръв. Някои ми казват, че щом ми прилошава от кръв това не е професията за мен, обаче аз си знам, че това искам да правя не мога да си представя да работя нещо друго освен доктор или зъболекар.

Според вас дали ще мога да превъзмогна страха си някои пък ми казват, че се свиквало?

Коментари

1.   Здравей, аз съм абсолютно същата история - медицината ме влече, ама ми прилошава от кръв, подкосяват ми се краката, капачките ми омекват и си губя говора /колкото и преувеличено да звучи, наистина става/, понасям само гледката на собствената си кръв, ама на друг човек - дори и от малка прободна рана да е, ми прилошава и ми става зле. Ама професията на докторите е такава, те трябва да са приобщени към гледката на органи и кръв. Ама преди да станат лекари имат много опит разбира се, дисекции, посещения в морга, ама ако мислиш че това е професията за теб, стисни зъби и преодолей тази непоносимост към кръв, ако не можеш се опасявам, че трябва да си намериш друго влечение или пък стани зъболекър - те не гледат толкова много кръв. Поздрави и стискам палци да се справиш с непоносимостта към кръв!

2.   Първо - тежките форми на хемофобия са рядкост. На повечето на твоята а възраст им прилошава от телесни течности, така че не се притеснявай.

И нещо важно - Пич, ти си на поне 10 години, от какъвто и да е доктор. Моля те, не се пиши такъв, докато не си минал през Медицинския и поне година по болниците, че е неуважително.

3.   Ще свикнеш споко

4.   А аз съм момиче 9-ти клас и съм твоя противоположност. Искам да стана патоанатом, точно защото не ми пречи кръвта, а и по филмите е много интересно да разбереш причината за смъртта и така можеш да помогнеш в разследването, ама по биология и особено химия съм много зле. Изобщо не мога да помня по биология и се чудя дали за 3 години има как да я науча. Не знам тъпа ли съм или какво ми има ама е така. Понякога даже съм си мислила да уча за медицинска сестра където е по-лесно, та поне да вляза в моргата докато уча. Имам братовчетка, която 2-ра година учи в МУ-София медицина и като я видя винаги я разпитвам ходят ли в моргата, интересно ли е, има ли много кръв. На нея обаче това не и харесва много като на мен.

5.   Има много доктори които не виждат кръв изобщо - например психиатрите. Според мен няма човек, който да не се бои поне малко от кръв - тази течност си е зловеща, генетично ни е заложено да се страхуваме от нея.

6.   5, а нали се сещаш докато дойде време да си избира специалност колко кръв ще е видял и колко пациенти ще е бол?

7.   "Според мен няма човек, който да не се бои поне малко от кръв - тази течност си е зловеща, генетично ни е заложено да се страхуваме от нея. "
WTF....