Споделена история от Образование

Кандидатстване в УНСС
Здравейте! Тази година ми предстои кандидатстване в УНСС. Имам няколко въпроса. По-компетентните хора нека се включат. :)
Така, побнеже съм момиче и съм наясно, че ми трябва по-висок бал в сравнение с момчетата. Ще кандидатствам за специалността маркетинг. Тя е от поднаправление икономика и инфраструктура. Някой знае ли колко трябва да е минималният, за да имам шанс. Имам единен приемен изпит разделен да 3 модули - 1 модул - Български език и култура 20 въпроса, 2 модул - Математика (основи) 20 въпроса, 3 модул (пожелание) Български език и литература (си избрах аз) 40 въпроса.
Не съм много добра в математиката, затова се притеснявам малко. Та, колко трябва да изкарам, за да вляза? Задължително ли трябва да е нас 5? Кандидатстват ли много хора в този университет в днешно време? Четох някакви форуми свързани с университета, но темите бяха от 2007-2012. Затова питам дали сега кандидатстват много и дали е толкова трудно влизането. Обмислям да се пусна на редовните изпити. За 2 месеца ще успея ли да се подготвя за изпита? Който е компетентен по темата, нека сподели. Кой вариант е по-добрият - ЕПИ или ЕЛЕпи? Средно с какви оценки влизат момичетата? Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   При входа на УНСС има ограда, за да попречи на кучетата да влязът и да завършат. Така че не се притеснявай изобщо. Проблемът е, че е много вероятно след завършването да останеш безработна.

2.   и без да учиш ще те вземат, там хора не връщат

3.   Завърших УНСС преди 2 години и ще се опитам, колкото мога, да ти отговоря на въпросите.
1. Не мога с точност да ти кажа колко трябва да е минималният ти бал, за да влезеш. УНСС всяка година си променят баловете. Някъде в сайта им ги пише тези неща, сигурен съм. Грубо казано - около 28, може би.
2. За математиката, а и като цяло за модулите внимавай. Дори и на единия да имаш 2, късат те. Реши само задачите, за които си сигурна. Оценката изобщо от тези модули се формира много шантаво. Най-добре си взема справочника със задачи по математика. Там са включени задачи, които се падат. Можеш да го вземеш от която и да книжарница в или около университета.
3. Не съм напълно убеден как стоят нещата в Икономика и инфраструктура, но ако е както бяха в направлението, което аз бях първите 2 години ще учиш общи неща и чак в 3-ти курс ще имаш възможност да се профилираш в Маркетинг. За по-сигурно попитай в университета, но все пак го имай предвид.
4. УНСС е голям университет, от порядъка на 20 000 човека, така че си има доста голям наплив. Не е чак толкова трудно влизането. Ако имаш високи оценки шанса е голям, но е хубаво да посочиш и поне още 2-3 специалности, за всеки случай.
5. Задължително се пускаш на редовните. Трябва да изкараш минимум 5. 00 и нагоре, за да може да избегнеш редовните и да те приемат с предварителните.
6. Два месеца, ако интензивно се готвиш мисля че ще ти бъдат напълно достатъчни. Все пак там изпитите са основно тестове.
7. Разликата м/у ЕПИ и ЕлЕПИ е че ЕПИ си е стандартен тест - на хартия, а ЕлЕПИ е в електронен вариант. Не мога да ти кажа кое е по-добро. Аз се явявах на ЕПИ.

Късмет!

4.   Аз кандидатствах март месец и имам 4, 80 казаха ми че съм вътре, но зависи редовно или дистанционно искаш

5.   Не искам да те обидя, но ако не можеш дори 5 да изкараш, то университетът не е за теб.

6.   От авторката.
До номер 3: Момиче ли си? Искам редовно да уча.
А на трето класиране биха ли ме приели с по-ниска оценка от много добър?